موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119425 :کد

استاندار فارس:

کارنامه مدیران فارس درخشان است

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۵
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -کارنامه مدیران فارس درخشان است

استاندار فارس گفت: کارنامه مدیران استان در سال جاری به رغم مشکلات و کمبودهای مالی درخشان و قابل قبول است.

استاندار فارس گفت: کارنامه مدیران استان در سال جاری به رغم مشکلات و کمبودهای مالی درخشان و قابل قبول است.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس سید محمد علی افشانی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، ارزیابی را یک نیاز و ضرورت دانست و افزود: در هفته دولت سال گذشته وقتی بحث انتخاب مدیران دستگاههای اجرایی که رتبه بالاتری داشتند مطرح شد از آنجا که بسیاری از دستگاههای اجرایی استان شاخص های اصلی خود را برای ارزیابی ارائه نکرده بودند امکان معرفی دستگاهها میسّر نشد.


وی، ضمن تاکید بر لزوم اعلام شاخص ها از سوی دستگاههای اجرایی تصریح کرد: یکی از مهمترین شاخص ها بحث جذب سرمایه گذاری است که علیرغم رشد پنج تا ۶ برای در جذب سرمایه گذاری خارجی نسبت به پارسال اما در اعلام شاخص ها از سوی اداره کل دارایی استان این مهم اعلام و مطرح نشد.


افشانی ادامه داد: باید دید که مهمترین وظیفه دستگاههای اجرایی چیست و آنرا به عنوان اولویت اول لحاظ کرد و سپس نمره داد.


استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم تلاش مدیران برای جذب بیشتر اعتبارات ملی در فرصت باقیمانده تا پایان سال مالی افزود: فرصت برای این کار هنوز وجود دارد  تا از محل اعتبارات ملی که فعلا در اختیار وزارتخانه ها هست چه در قالب اوراق ملی و اسناد خزانه و چه به شکل نقدی سهم بیشتری برای استان گرفته شود.


افشانی اظهار کرد: به هر میزان که در این زمینه تلاش شود به همان میزان مردم سهم بیشتری از منابع ملی دریافت خواهند کرد.

وی، با اشاره به رشد ۱۱۷ درصدی اعتبارات استانی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ گفت: این اتفاق یک گام اساسی است اما مهمترین کاری که مدیران باید دنبال کنند جذب بیشتر اعتبارات ملی است.


افشانی اظهار کرد: دستگاههای اجرایی تصوّر نکنند که چون اعتبارات ملی است نیاز به پیگیری نیست و آنها باید تنها جذب اعتبارات استانی را دنبال می کنیم، ما در استان مشکلی نداریم و وظیفه مدیران دنبال کردن اعتبارات ملی است.


استاندار فارس اضافه کرد: مدیران باید برای سال ۹۶ برنامه داشته باشند و استراتژی ها و سیاست ها و روش اجرا را برای رسیدن به اهداف مشخص کنند.


افشانی ادامه داد: مدیران علاوه بر داشتن یک برنامه جامع در حوزه فعالیت، باید پروژه محور باشند چرا که برنامه جامع آنها حاصل پروژه های متعددی است که جمع آن برنامه سالانه مدیران است.

استاندار فارس از مدیران خواست که با مطالعه دقیق و جامع، تسلط کامل به برنامه ششم خصوصا در حیطه ماموریت و وظایف خود داشته باشند چرا که بدون احاطه و تسلط به قانون نمی توانند از این قانون در حوزه ماموریتشان برای پیشرفت استان استفاده کند.


افشانی اضافه کرد: در بحث تسلط به قانون در انتخابات اسفند پارسال پیشنهاد گرفتن امتحان از فرمانداران و بخشداران برای آشنایی با قانون انتخابات را مطرح کردیم که این اتفاق برای انتخابات سال آینده نیز اتفاق افتاد چرا که کسی که به قانون مسلط باشد بهتر می توان انجام وظیفه کند.

استاندار فارس، یکی از مهمترین نیازهای مدیران را آشنایی با قانون خصوصا قانون مرتبط با حوزه ماموریت و وظایفیشان دانست و افزود: مدیران باید تسلط کامل به قانون برنامه ششم داشته باشند چرا که پنج سال باید با این قانون کار کنند.

 

وی افزود: یک سرای احکام و ردیف هایی در قوانین است که کسانی که تسلط دارند می توانند با دنبال کردن آنها برای استان منافعی را به ارمغان بیاورند.

 

استاندار فارس، در خصوص اقدامات انجام شده در بحث اجرای اقتصاد مقاومتی در این استان نیز گفت: در این زمینه استان فارس بر اساس نامه رسمی معاون اول رئیس جمهوری، تنها استان بزرگ کشور با کارکرد خوب است.

 

وی اضافه کرد: در این زمینه تاکنون ۵۶۴ پروژه دولتی یا نیمه دولتی به بخش های مختلف واگذار شده که این کاری بسیار بزرگ بود.

استاندار فارس ادامه داد: در بحث رونق تولید نیز بر اساس آمار ثبت شد در سامانه بهین یاب صنعت، تاکنون ۵۵۷ میلیارد تومان

                               

استاندار     استان فارس     مشکلات     جلسه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :