موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/119948 :کد

مدیرکل گمرکات استان فارس در گفت‌وگو با ت

صادرات استان فارس به مرز ۱۸۹ میلیون دلار رسید

  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۱۲۸   
 تحلیل ایران -صادرات استان فارس به مرز ۱۸۹ میلیون دلار رسید

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در ۱۱ ماه گذشته به مرز ۱۸۹ میلیون دلار رسید.

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در ۱۱ ماه گذشته به مرز ۱۸۹ میلیون دلار رسید.


به گزارش تحلیل ایران خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: در 11 ماه گذشته 625 هزار و 433 تن کالا به ارزش 188 میلیون و 997 هزار و 583 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن بدون تغییر بوده و  از لحاظ ارزش 15 درصد افزایش داشته است.

 

وی با بیان اینکه این کالاها به 57 کشور صادر شده است، افزود: عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، آلمان، مصر، افغانستان، سوریه، پاکستان، ارتیش، ترکمنستان از جمله کشورهای هدف صادارات استان فارس بوده است.

 

مدیرکل گمرک استان فارس عنوان کرد: لبنیات، کالاهای صنعتی، مواد غذایی، سیمان، عصاره و پودر شیرین بیان، رب گوجه فرنگی ، فرش دستباف، کاشی و سرامیک، سرکه و انواع ترشی عمده محصولاتی بوده که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه در 11 ماه گذشته محصولات لبنی از لحاظ وزن و ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 18 و 131 درصد افزایش داشته است، گفت: کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار استان فارس از جمله دلایل افزایش صادرات این محصولات است.

 

رحیمی اظهار داشت: در 11 ماه گذشته مردم استان فارس 11 هزار و 372 بسته کالاهای هدیه و سوغاتی به ارزش 64  هزار و 226 دلار از طریق گمرکات این استان دریافت و در این مدت 6 هزار و 574 بسته پستی به ارزش 48 هزار و 25 دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

 
                               

مدیرکل     صادرات     کالا     استان فارس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :