موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/120988 :کد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس

ثبت ۳.۶ میلیون تردد در محورهای استان فارس

  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : ۱۲۹   
 تحلیل ایران -ثبت ۳.۶ میلیون تردد در محورهای استان فارس

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۳ میلیون و ۶۵۱ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران هادی مدرس‌زاده رحمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه از تاریخ 25 تا 28 اسفندماه 3 میلیون و 651 هزار تردد در محورهای استان فارس ثبت شده است، اظهار داشت:  استان فارس با اختصاص 5.1 درصد از کل ترددهای کشور به خود، پس از استان‌های تهران، البرز، مازندران و گیلان پنجمین استان پرتردد کشور بوده است.

 

وی با بیان اینکه 78 محور استان فارس مجهز به دستگاه تردد شمار است، بیان کرد: کل ترددهای ثبت شده در محورهای استان در تاریخ 28 اسفندماه 945 هزار و 261 تردد بوده که نسبت به روز گذشته 13.1 درصد افزایش داشته است.

 

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس عنوان کرد: از تاریخ 25 تا 28 اسفندماه این استان با تردد 501 هزار و 349 وسیله نقلیه سنگین و اختصاص 5 درصد از تردد وسایل نقلیه سنگین کشور به خود، بعد از استان‌های تهران، قم، البرز، مازندران و اصفهان در رتبه ششم در این زمینه قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در محورهای اصلی ورودی و خروجی استان در مجموع 537 هزار و 129 تردد ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.7 درصد رشد داشته است، افزود: از این تعداد 277 هزار و 864 وسیله نقلیه (52 درصد) وارد استان  و 259 هزار و 265 وسیله نقلیه (48 درصد) از استان خارج شده است.

 

مدرس‌زاده با بیان اینکه در چهار روز گذشته در محورهای اصلی ورودی و خروجی شهرستان شیراز نیز 858 هزار و 763 وسیله نقلیه تردد کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16.1 درصد رشد داشته است، گفت: روز گذشته نیز 211 هزار تردد در محورهای ورودی و خروجی شیراز ثبت شده که نسبت به روز گذشته 5.8 درصد و نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته 8.7 درصد افزایش یافته است.

 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم تردد ساعتی مجموع محورهای استان فارس حدفاصل ساعات 16 تا 19 بوده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :