موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121503 :کد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس

۹.۴ میلیون تردد در محورهای استان فارس ثبت شد

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -۹.۴ میلیون تردد در محورهای استان فارس ثبت شد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران هادی مدرس‌زاده رحمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه از تاریخ 25 اسفندماه تا 5 فرودین‌ماه 9 میلیون و 481 هزار تردد در محورهای استان فارس ثبت شده است اظهار داشت: استان فارس با اختصاص 5 درصد از کل ترددهای کشور به خود، پس از استان‌های تهران، مازندران، البرز، گیلان و قم، ششمین استان پرتردد کشور بوده است.

وی با بیان اینکه 78 محور استان فارس مجهز به دستگاه تردد شمار است، بیان کرد: کل ترددهای ثبت شده در محورهای استان در تاریخ پنجم فرودین‌ماه 884 هزار و 751 تردد بوده که نسبت به روز گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس عنوان کرد: از تاریخ 25 اسفندماه تا 5 فرودین‌ماه این استان با تردد 867 هزار و 390 وسیله نقلیه سنگین و اختصاص 4.8 درصد از تردد وسایل نقلیه سنگین کشور به خود، بعد از استان‌های تهران، مازندران، البرز، قم و اصفهان در رتبه ششم در این زمینه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در محورهای اصلی ورودی و خروجی استان در مجموع یک میلیون و 493 هزار و 920 تردد ثبت شده است، افزود: از این تعداد 770 هزار و 76 وسیله نقلیه (52 درصد) وارد استان  و 723 هزار و 844 وسیله نقلیه (48 درصد) از استان خارج شده است.

مدرس‌زاده با بیان اینکه در محورهای اصلی ورودی و خروجی شهرستان شیراز نیز 2 میلیون و 201 هزار و 410 وسیله نقلیه تردد کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.6 درصد رشد داشته است، گفت: پنجم فرودین ماه نیز 193 هزار و 972 تردد در محورهای ورودی و خروجی شیراز ثبت شده که نسبت به روز گذشته 10.6 درصد و نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته 11.6 درصد کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم تردد ساعتی مجموع محورهای استان فارس حدفاصل ساعات 17 تا 20 بوده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: بنابر گزارش 136 سامانه ثبت تخلف محورهای استان در این بازه زمانی 11 روزه در مجموع 12 هزار و 927 تخلف از سرعت مجاز ثبت شده که بیشترین تخلف‌ها به ترتیب در محورهای «ایزدخواست _ آباده»، «مرودشت _ شیراز»، «صفاشهر _ آباده»، «سعادت‌شهر _ شیراز»، «سروستان _ فسا»، «شیراز _ سروستان»، «سه‌راهی کوار _ جهرم» و «شیراز _ سپیدان» بوده است.

 

۹.۴ میلیون تردد در محورهای استان فارس ثبت شد

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :