موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121504 :کد

مدیرعامل هلال احمر فارس:

۱۲۳ حادثه‌دیده سیل در استان فارس از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -۱۲۳ حادثه‌دیده سیل در استان فارس از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند

مدیرعامل هلال احمر فارس گفت: ۱۲۳ نفر در سیل روز گذشته استان فارس از خدمات امدادی هلال احمر بهره بردند و ۱۰ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

مدیرعامل هلال احمر فارس گفت: ۱۲۳ نفر در سیل روز گذشته استان فارس از خدمات امدادی هلال احمر بهره بردند و ۱۰ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.


به گزارش تحلیل ایران فیض‌الله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در استان فارس از 5 فروردین ماه اظهار داشت: در بارندگی روز گذشته 123 تن از هموطنان از خدمات امدادی هلال احمر بهره بردند و 10 تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند. 

 

وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر در شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان فارس گفت:  شهرستان‌های فراشبند، خرامه، فسا، نی‌ریز، ممسنی، قیروکارزین، فیروزآباد و داراب تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی قرار گرفتند. 

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس همچنین از به وقوع پیوستن 10 مورد حادثه جاده‌ای در این تاریخ خبر داد و عنوان کرد: غیر از حادثه‌های سیل و آبگرفتگی 10 مورد حادثه جاده‌ای، 4 مورد خدمات حضوری، 2 مورد حادثه شهری و یک مورد نیز حادثه کوهستان در 5 فروردین ماه در استان رخ داد. 

 

جعفری با اشاره به تعداد کل آسیب‌دیدگان در روز گذشته تاکنون افزود: مجموع کل حادثه‌دیدگان 205 تن بوده است که از این تعداد 49 تن در جاده، 17 تن از خدمات حضوری، 123 تن سیل و آبگرفتگی، 12 مورد شهری و 4 تن در کوهستان آسیب دیدند. 

 

وی از نجات 11 تن توسط امدادگران جمعیت هلال احمر فارس خبر داد و گفت: از این تعداد 4 تن به صورت سرپایی و 7 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس افزود: در حوادث یاد شده 33 تیم عملیاتی به همراه 14 دستگاه خودرو و 149 امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر استان فارس شرکت داشتند. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :