موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121570 :کد

اخبار کوتاه استان فارس

۸۰۰ هزار نفر از اماکن گردشگری استان فارس بازدید کردند

  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -۸۰۰ هزار نفر از اماکن گردشگری استان فارس بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا ۵ فروردین امسال ۸۰۱ هزار و ۸۵۶ نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا ۵ فروردین امسال ۸۰۱ هزار و ۸۵۶ نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند.


به گزارش تحلیل ایران مصیب امیری اظهارداشت: براساس آمارهای ارائه شده 212 هزار و 905 نفر از مجموعه حافظ، 169 هزار و 403 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید، 140 هزار و 62 نفر از مجموعه سعدی، 90 هزار و 547 نفر از مجموعه جهانی پاسارگاد و 78 هزار و 913 نفر از مجموعه ارگ کریم خان زند دیدن کردند. 

 

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: از تاریخ 25 اسفندماه 95 تا 5 فروردین امسال 801 هزار و 856 نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند. 

 

وی افزود: 1 میلیون و 504 هزار و 892 نفرشب در مراکز اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس،  منازل استیجاری و چادرهای مسافرتی و مهمانسراها،  خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشیاقامت کردند. 

 

60 دستگاه کارت خوان در اماکن گردشگری استان فارس نصب شد

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارسگفت: با توجه به استقبال مسافران نوروزی برای بازدید از اماکن گردشگری استان این اداره کل برای کاهش مدت زمان انتظار در صف ورودی اماکن، امسال نیز از دستگاه‌های خودپرداز برای پرداخت هزینه استفاده کرده است. 

 

جمشید معینی اظهار داشت: بیش از 60 دستگاه کارت خوان در اماکن تاریخی و فرهنگی این استان شامل حافظیه، سعدیه و مجموعه جهانی تخت جمشید پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، ارگ و موزه پارس نصب شده است. 

 

معینی افزود: علاوه بر افزایش باجه‌های بلیط فروشی برای جلوگیری از بی‌نظمی و هجوم مسافران در جلوی باجه‌های بلیط فروشی در اتاق‌های کنترل اماکن نظارت تصویری صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به افزایش نیروهای خدماتی و مراقبتی در این ایام تصریح کرد: علاوه بر نیروهای ثابت و مستقر در اماکن بیش از300 نفر نیروی موقت برای ارائه خدمات مطلوب به میهمانان نوروزی اماکن گردشگری استان، به کارگیری شدند.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی میراث فرهنگی فارس افزود: 169 کیوسک و پایگاه اطلاع‌رسانی برای راهنمایی مطلوب به میهمانان نوروزی در سطح استان مستقر شدند. 

 

ارائه مشاوره در سالن‌های اسکان مسافران نوروزی

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه درراستای کاهش استرس و آسیب‌های حوزه خانواده میز مشاوره نوروزی راه‌اندازی شده است گفت: بیشترین موارد مشاوره مربوط به روابط زوجین بوده است.

 

سیدعلیرضا دیهیمی با اشاره به خدمات متنوع سازمان فرهنگی و اجتماعی در ایام نوروز به مسافران نوروزی گفت: حوزه معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی که از حوزه‌های زیرمجموعه این سازمان است، با استفاده از اساتید مجرب مشاوره اقدام به برگزاری میزهای مشاوره در سه سالن‌ سرداران شهید، تلاش و امام حسن مجتبی (ع) کرده است.

 

وی با بیان اینکه مباحث ازدواج، ارتباطات خانواده و فرزندان،  تحصیلی و رفتار کودکان ازجمله مباحث اصلی مشاوره است، افزود: میزهای مشاوره از روز یکم فروردین‌ماه کار خود را از ساعت 18 تا 22 آغاز کرده‌اند.

 

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: بیشترین موارد مشاوره مربوط به قبل وبعد از ازدواج بوده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :