موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121647 :کد

در فارس:

۱۸ هزار و ٦٤٦ نفر در فارس داوطلب حضور در انتخابات شدند

  ﺳﻪشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -۱۸ هزار و ٦٤٦ نفر در فارس داوطلب حضور در انتخابات شدند

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت: ۱۸ هزار و ٦٤٦ نفر در فارس داوطلب حضور در انتخابات شدند

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت: ۱۸ هزار و ٦٤٦ نفر در فارس داوطلب حضور در انتخابات شدند.

به گزارش تحلیل ایران، یحیی هاشمی گفت: ۱۸ هزار و ٦٤٦ نفر در فارس در سامانه وزارت کشور ثبت نام شدند.

 

وی افزود: از این تعداد داوطلب ثبت نام شده برای شوراهای پنجم، سه هزار و ۶٨٠ تن داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ۱۴ هزار و ۹٦٦تن داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستاها شده اند.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس ادامه داد: یک هزار و ۱٩٤داوطلب انتخابات شوراها در شهرها و روستاهای استان را بانوان تشکیل می دهند و ۱۷ هزار و ٤٥٢ تن از داوطلبان مرد هستند.

 

هاشمی تصریح کرد: در میان داوطلبان ثبت نام شده برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر، ٤٢١ داوطلب زن و سه هزار و ٢٥٩ داوطلب مرد هستند.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس اظهار کرد: ٧٧٣ تن از داوطلبان نام نویسی شده برای انتخابات شوراها ی اسلامی روستاهای استان نیز از بانوان هستند و ۱۴ هزار و ١٩٣ نفر را داوطلبان مرد تشکیل می دهند.

 

وی ادامه داد: هشت هزار و ٩٣٦ تن از کل داوطلبان انتخابات شوراها در استان فارس، سواد خواندن و نوشتن دارند و ۲ هزار و ٨٨٥ تن دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند و یک هزار و چهار نفر  تن نیز مدرک فوق دیپلم دارند؛ چهار هزار و ٥٧٣ تن از داوطلبان نیز فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستند و یک هزار و ١٠٣ تن مدرک کارشناسی ارشد و ۱۰۴ تن مدرک دکترا و ٧٣ نفر نیز مدرک حوزوی دارند.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس بیشترین شمار داوطلبان ثبت نامی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان را در محدوده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال عنوان کرد و گفت: سه هزار و ٧٣٤ تن از داوطلبان در این محدوده سنی قرار دارند و ۲ هزار و ٨١ نفر نیز در محدوده سنی ۲۵ تا ۳۰ سال هستند.

وی گفت: در محدوده سنی بالای ٧٥ سال  به بالا نیز شاهد نام نویسی ٦١ تن از داوطلبان در این دوره از انتخابات شوراها بوده‌ایم.

هاشمی افزود: از میان داوطلبان ثبت نامی، چهار هزار و ١٣٤ تن سابقه عضویت در دوره های گذشته شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند.

وی افزود: یک هزار و ٣١٣ نفر نیز نسبت به مدت مشابه دوره قبل افزایش ثبت نام داشتیم و در تمامی شوراها شهر و روستا و مناطق عشایری تعداد داوطلبان به حد نساب رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :