موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121759 :کد

مدیرکل گمرکات استان فارس

صادرات استان فارس از مرز ۲۱۵ میلیون دلار گذشت

  چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -صادرات استان فارس از مرز ۲۱۵ میلیون دلار گذشت

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در سال ۹۵ از مرز ۲۱۵ میلیون دلار گذشت.

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در سال ۹۵ از مرز ۲۱۵ میلیون دلار گذشت.


به گزارش تحلیل ایران خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در سال گذشته، 651 هزار و 100 تن کالا به ارزش 215 میلیون و 718 هزار و 3744 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب یک و 16 درصد افزایش داشته است.

 

وی با بیان اینکه این کالاها به 58 کشور صادر شده است، افزود: عراق، امارات متحده عربی، آلمان، افغانستان، قطر، کویت، سوریه، پاکستان، اتریش، ترکمنستان از جمله کشورهای هدف صادارات استان فارس بوده است.

 

مدیرکل گمرک استان فارس عنوان کرد: لبنیات، کالاهای صنعتی، مواد غذایی، سیمان، عصاره و پودر شیرین بیان، رب گوجه فرنگی ، فرش دستباف، کاشی و سرامیک، سرکه و انواع ترشی، مکمل‌های غذایی کودکان و دستگاه‌های مبدل حرارتی عمده محصولاتی بوده که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته فرآورده‌های مخصوصی کودکان شیرخوار از لحاظ وزن 107 درصد و از لحاظ ارزش 7 برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، گفت: کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار استان فارس از جمله دلایل افزایش صادرات این محصولات است.

رحیمی اظهار داشت: در 12 ماه گذشته مردم استان فارس 12 هزار و 457 بسته کالاهای هدیه و سوغاتی به ارزش 72  هزار و 363 دلار از طریق گمرکات این استان دریافت و در این مدت 7 هزار و 543 بسته پستی به ارزش 55 هزار و 291 دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

 
                               

مدیرکل     گمرکات     استان فارس     صادرات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :