موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/121917 :کد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس

۱۴.۵ میلیون تردد در محورهای استان فارس ثبت شد

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -۱۴.۵ میلیون تردد در محورهای استان فارس ثبت شد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از ثبت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در محورهای استان فارس خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران هادی مدرس‌زاده رحمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه از تاریخ 25 اسفندماه تا 10 فروردین‌ماه 14 میلیون و 500 هزار تردد در محورهای استان فارس ثبت شده است اظهار داشت: استان فارس با اختصاص 5 درصد از کل ترددهای کشور به خود، پس از استان‌های تهران، مازندران، البرز، گیلان و قم، ششمین استان پرتردد کشور بوده است.

 

وی با بیان اینکه 78 محور استان فارس مجهز به دستگاه تردد شمار است، بیان کرد: در روز دهم فروردین ماه یک میلیون و 28 هزار و 16 تردد در محورهای فارس ثبت شد که نسبت به روز گذشته 1.3 درصد رشد داشته است.

 

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس عنوان کرد: از تاریخ 25 اسفندماه تا 10 فروردین‌ماه این استان با تردد یک میلیون و 293 هزار و 917 وسیله نقلیه سنگین و اختصاص 4.8 درصد از تردد وسایل نقلیه سنگین کشور به خود، بعد از استان‌های تهران، مازندران، البرز، قم و اصفهان در رتبه ششم در این زمینه قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در محورهای اصلی ورودی و خروجی استان در مجموع 2 میلیون و 320 هزار و 115 تردد ثبت شده است، افزود: از این تعداد یک میلیون و 180 هزار و 645 وسیله نقلیه وارد استان و یک میلیون و 139 هزار و 470 وسیله نقلیه خارج از استان شده‌اند و نسبت ورودی به خروجی استان 51 به 49 درصد بوده است.

 

مدرس‌زاده با بیان اینکه در محورهای اصلی ورودی و خروجی شهرستان شیراز نیز 3 میلیون و 334 هزار و 575  وسیله نقلیه تردد کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.4 درصد رشد داشته است، گفت: 10 فروردین ماه نیز 241 هزار و 965 تردد در محورهای ورودی و خروجی شیراز ثبت شده که نسبت به روز گذشته 3 درصد و نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته 13.7 درصد افزایش یافته است.

 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم تردد ساعتی مجموع محورهای استان فارس به ترتیب حدفاصل ساعات 18 تا 19، 17 تا 18 و 19 تا 20 بوده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: بنابر گزارش 136 سامانه ثبت تخلف محورهای استان در این بازه زمانی 16 روزه در مجموع 17 هزار تخلف از سرعت مجاز ثبت شده که بیشترین تخلف‌ها به ترتیب در محورهای «مرودشت _ شیراز»، «ایزدخواست _ آباده»، «صفاشهر _ آباده»، «سعادت‌شهر _ شیراز»، «سه‌راهی کوار _ جهرم»، «شیراز _ سروستان»، «سروستان _ فسا»، و «شیراز _ سپیدان» بوده است.

 
                               

مدیریت     استان فارس     تردد     محور        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :