موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122074 :کد

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس

بازدید ۱.۵ میلیون مسافر نوروزی از اماکن تاریخی فارس

  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -بازدید ۱.۵ میلیون مسافر نوروزی از اماکن تاریخی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به بازدید یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۹۴ نفر از اماکن تاریخی استان گفت: آرامگاه حافظ با ۴۳۸ هزار و ۳۵۱ نفر در صدر بازدیدها قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به بازدید یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۹۴ نفر از اماکن تاریخی استان گفت: آرامگاه حافظ با ۴۳۸ هزار و ۳۵۱ نفر در صدر بازدیدها قرار دارد.


به گزارش تحلیل ایران مصیب امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به بازدید یک میلیون و 592 هزار و 294 نفر از اماکن تاریخی استان اظهار داشت:  تعداد بازدیدکنندگان در نوروز 96 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 6 درصد رشد داشته و مجموعه فرهنگی و تاریخی حافظیه همچنان در صدر اماکن تاریخی قرار دارد. 

 

وی با بیان اینکه از 25 اسفند 95 تا پایان 12 فروردین امسال 438 هزار و 351 نفر از آرامگاه حافظیه بازدید کردند، گفت: این مکان تاریخی و فرهنگی در طول سال‌های گذشته و امسال بیشترین تعداد بازدیدکنندگان نوروزی را به خود اختصاص داده‌ است. 

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس 24 ساعته بودن بازدید از این مکان را در تعداد بازدیدکنندگان موثر دانست و افزود: شهرت حافظ، شاعر شیرازی هر ساله مسافران بسیاری را به این مکان می‌کشاند. 

 

امیری بیان کرد: تخت جمشید با 355 هزار و 649 نفر، آرامگاه سعدی با 274 هزار و 11 نفر، مجموعه جهانی پاسارگاد با 159 هزار و 291 نفر و ارگ کریم‌خان زند با 149 هزار و 899 نفر بیشترین تعداد بازدیدکنندگان را پس از آرامگاه حافظ داشته‌اند. 

وی با اشاره به اقامت 2 میلیون و 853 هزار و 65 نفرشب در مراکز اقامتی استان فارس عنوان کرد: این تعداد در بازه زمانی 25 اسفندماه 95 تا 12 فروردین 96 در مراکز اقامتی استان فارس اقامت کردند که بیشترین سهم مربوط به مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی بوده است. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :