موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122446 :کد

آسیب های حمایت ازتولید داخلی درجهرم

دستفروشی محصولات چینی بلای جان تولیدات داخلی

  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۴۸
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -دستفروشی محصولات چینی بلای جان تولیدات داخلی

دستفروشی محصولات چینی توسط اتباع خارجی در جهرم باعث شده که تولیدات داخلی در فروشگاه ها روی دست صاحبانشان بماند.

دستفروشی محصولات چینی توسط اتباع خارجی در جهرم باعث شده که تولیدات داخلی در فروشگاه ها روی دست صاحبانشان بماند.


به گزارش تحلیل ایران استفاده از کالای داخلی و عرضه تولیدات ملی توصیه هایی است که مسئولان کشور و رسانه ها همواره نسبت به آن تاکید داشته و دارند. تاکیداتی که در صورت عمل به آن از جانب فروشندگان و مصرف کنندگان، رونق اقتصادی، عدم به تعطیلی کشیده شدن کارخانه ها و کارگاه های تولیدی و در نهایت تولید اشتغال برای جوانان به همراه دارد.

 

 در نحوه اجرای این اقدام آنچه مهم بوده و به نحوی لازم و ملزوم یکدیگر است، حمایت مسئولان از یک سو و رعایت فروشندگان و مردم در عمل، آن هم به طور واقعی است. مفقود شدن یکی از این حلقه ها، آنچه مد نظر و هدف از اجرای این طرح است را نشدنی می کند.

 

یک فروشنده کیف، کفش و پوشاک در گفت و گو با خبرنگار مهر می گوید: پس از مشاهده رکود بازار و بیکاری جوانان کشورم  تصمیم گرفتم تنها کالای ایرانی را مطابق شعارحمایت از تولید داخلی وارد مغازه خود کرده و به فروش برسانم.

 

وی ادامه می دهد: با مشاهده دنبال کردن این رویه توسط برخی از هم صنفان گرچه سبب خوشحالی ام شده بود اما عدم استقبال مردم و نداشتن مشتری مسئله ای بود که من را آزار می داد.

 

این فروشنده کیف، کفش و پوشاک بیان می کند: ناراحتی من با دیدن فروشنده های افغانی که روزهای تعطیل و یا شبانه اجناس چینی بی کیفیت را به حراج گذاشته و با قیمتی ارزانتر ازما به فروش می رسانند، دو چندان شد؛ این در حالی است که مردم نیز استقبال خوبی از آنها می کنند.

 

وی با اشاره به نبود تعصب ملی در میان اتباع بیگانه به سبب ایرانی نبودنشان، اظهار می کند: کالای ایرانی و غیر ایرانی برای برخی افراد معنا ندارد و تنها به دنبال سود حاصل از فروش هستند.

به گفته این فروشنده جهرمی مسئولان که با هدف نجات کشور از رکود و بیکاری شعار حمایت از تولید داخلی را سر می دهند باید در ابتدا حمایت ازفروشنده و کارگر ایرانی را مد نظر قرار داده و پس از آن حمایت از کالای ایرانی را مد نظر قرار دهند.

 
                               

دستفروشی     محصولات     جهرم     تولیدات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :