موضوعات ‌مرتبط: فناوری پزشکی

a/37774 :کد

0

جراحی تومور مغز بدون بی هوشی و تنفس مصنوعی در شیراز

  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۲
تعداد بازدید : ۵۷۳   
 تحلیل ایران -جراحی تومور مغز بدون بی هوشی و تنفس مصنوعی در شیراز

جراحی تومور مغز بدون بی هوشی و تنفس مصنوعی در شیراز

جراحی بدون بیهوشی و با تکلم کامل بیمار حین جراحی بدون لوله گذاری تنفس مصنوعی در شیراز با موفقیت انجام شد.به گفته پزشک جراح، این عمل جراحی برای برداشتن تومورمغزی نزدیک به قسمت مرتبط باتکلم مغز بیمار بود که با حساسیت بالا تاکنون در کشور گزارش نشده است.

به گزارش تحلیل ایران دکتر آرش صفاریان با بیان اینکه جراحی های مشابه مغزی با هوشیاری بیمار تاکنون در کشور انجام گرفته است افزود: استفاده از بیحسی های سطحی وعمقی در قسمت جمجمه سر بدون استفاده ازبیهوشی کامل بیمارواستفاده ازلوله گذاری در دهان برای تنفس مصنوعی حین جراحی، ویژگی برجسته این جراحی نسبت به جراحی های مشابه مغزی است.

صفاریان روش بکار گرفته شده دراین جراحی را تکنیکی نو در بی هوشی جراحی مغزخواند وافزود: تجربه20 مورد عمل جراحی مغز با هوشیاری بیمار در مرکز جراحی مغز و نخاع بیمارستان شهید چمران شیراز، این تیم جراحی را برای این نوع خاص آماده و توانمندترکرد.

وی افزود: این جراحی 2 ساعت به طول انجامید.

متخصص بیهوشی عضو تیم جراحی گفت: این عمل  جراحی با دقت و حساسیت بالا به کمک بی حسی 12 عصب پوستی در ناحیه پوست سر شروع شد و به مراتب برای باز شدن لایه های عمیقترسر ازبی حسی های مربوط استفاده شد به گونه ای که بیمار در طول عمل جراحی بدون احساس درد و  با هوشیاری کامل و قدرت تکلم کامل تحت عمل جراحی قرار گرفت.

دکترآرش فربد افزود: در این جراحی نحوه صحبت کردن بیمار و پاسخگویی بیمار به سوالات پزشک، به جراح کمک می کند تا ضمن هدایت جراح در مسیر بی خطر برای برداشتن تومور، قدرت تکلم بیمار نیز چک شود و مورد آسیب قرار نگیرد.

وی افزود: در جراحی های دیگر مغزی که نیاز به همکاری بیمار دارد بیمار با بیهوشی و تنفس مصنوعی تحت جراحی قرارمی گیرد و درحین عمل جراحی با کم و زیاد کردن میزان بیهوشی بیمار را به همراهی با پزشک می طلبد.

مرکزجراحی مغزونخاع بیمارستان شهیدچمران شیراز، مرکز سنترجراحی مغز و اعصاب جنوب کشور است، که ماهانه 50 عمل جراحی مغزو نخاع در این مرکز انجام می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :