موضوعات ‌مرتبط: فناوری پزشکی

a/37775 :کد

0

موفقیت جراحان شیرازی در دومین عمل جراحی جنین

  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۴۲۳   
 تحلیل ایران -موفقیت جراحان شیرازی در دومین عمل جراحی جنین

موفقیت جراحان شیرازی در دومین عمل جراحی جنین

جراحان شیرازی موفق به عمل جراحی قلب جنین برای دومین بار در سطح کشورهای منطقه شدند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما عضو تیم جراحی جنین دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این  عمل جراحی، بر روی یک جنین با مشکل قلبی انجام شد.

دکتر "حمید آموزگار" با بیان اینکه این عمل جراحی در کشورهای منطقه بی سابقه بوده است، ادامه داد: این جنین، دچار تنگی شدید دریچه ریوی و بطن راست قلب او، کوچک تر از حد طبیعی بود که در صورت انجام ندادن این جراحی، تا پایان عمر از مشکل قلبی رنج می برد.

او با  اشاره به انجام این عمل جراحی، به صورت گشاد کردن دریچه ریوی، با کمک بالون، افزود: با این عمل جراحی توانستیم زمینه رشد بطن راست جنین را برای داشتن یک زندگی عادی پس از تولد، فراهم کنیم.

دکتر "آموزگار" افزود: انجام جراحی قلب جنین در سن 20 تا 30 هفتگی می تواند توام با یک زندگی طبیعی برای او پس از تولد باشد؛ اما در صورت انجام ندادن این عمل، خطر مشکل قلبی تا پایان زندگی و حتی مرگ او وجود دارد که این جنین هم در سن مناسب، مورد عمل جراحی قرار گرفت.

او با اشاره به نخستین تجربه انجام این  عمل جراحی در شیراز، به عنوان نخستین مورد در کشورهای منطقه که با موفقیتی دوباره تکرار شد، افزود: نخستین مورد جراحی بر روی جنینی که با سلامت متولد شد هم اکنون سه سال سن دارد و در معاینه های دوره ای هم از سلامت او اطمینان یافته ایم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :