موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/69870 :کد

0

۱۲۲۶ کارگر چشم انتظار برگزاری مزایده کارخانه آی.تی.آی شیراز

  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -۱۲۲۶ کارگر چشم انتظار برگزاری مزایده کارخانه آی.تی.آی شیراز

همزمان با روز جهانی کارگر کارگران کارخانه آی.تی.آی شیراز برای پیگیری حقوق و سنوات پرداخت نشده خود در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

همزمان با روز جهانی کارگر کارگران کارخانه آی.تی.آی شیراز برای پیگیری حقوق و سنوات پرداخت نشده خود در مقابل این کارخانه تجمع کردند.


به گزارش تحلیل ایران، همزمان با روز جهانی کارگر، پیش از ظهر امروز کارگران کارخانه آی.تی.آی شیراز برای احقاق حقوق خود و پیگیری پرداخت  30 میلیارد تومان حقوق و حق سنوات خود که از سال 85 تاکنون پرداخت نشده است در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

هاشم شمشیری، نماینده کارگران این کارخانه، با گلایه از اینکه با وجود پیگیری‌های مداوم کارگران هنوز کاری برای آنها انجام نشده است می‌افزاید: چند نفر از کارگران در بیمارستان بستری هستند و باید برای پیوند کلیه و کبد هزینه بالایی پرداخت کنند اما چون هنوز هیچ اقدامی برای احقاق حقوق آنها نشده است قادر به پرداخت هزینه درمان نیستند.

 

وی در مورد برگزاری مجدد مزایده اموال کارخانه می‌گوید: روز دوشنبه دوم آذرماه مزایده اموال این کارخانه با دستور مقام قضایی لغو شد اما هنوز اقدامی برای برگزاری مجدد این مزایده انجام نشده است.

 

از آنجا که کارشناسی‌های انجام شده در زمینه ارزش زمین این کارخانه مربوط به سال‌های 91 و 92 بوده است هیئت مدیره شرکت مخابرات راه دور ایران برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران اعتراض خود را درباره مزایده مذکور اعلام و زمینه ورود دستگاه‌های قانونی و نظارتی در این پرونده را فراهم کردند بنابراین مزایده دوم آذرماه لغو و به زمان دیگر موکول شد.

 

شمشیری با بیان اینکه مطالبات 1226 کارگر این کارخانه بدون احتساب ضرر و زیان 30 میلیار تومان است و اگر این مطالبات به روز محاسبه شود 3 برابر این میزان است خواستار پرداخت مطالبات کارگران به قیمت روز شد.

 

کارخانه آی.تی.آی شیراز از جمله کارخانه‌هایی که بعد از واگذاری به بخش خصوصی دچار مشکل شد و از سال 85 مشکلات آن قد علم کرد تا جایی که منجر به تعطیلی کامل این کارخانه شد. برای برطرف شدن مشکلات با استفاده از بازنشستگی پیش از موعد فشار پرسنلی این کارخانه کم شد اما همچنان مشکلات این کارخانه پابرجاست و به گفته کارگران هیچ اقدامی برای رفع آن از سوی مسئولان انجام نمی شود. 

 

در حال حاضر کارخانه در دست ستاد هیئت اجرایی (ستادی که ستاد حمایت از صنایع تشکیل می‌دهد) است. اموال این کارخانه نیز در اختیار بانک ملی و تامین اجتماعی است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

کارگر     حقوق     پرداخت     کارخانه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :