موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/83848 :کد

0

حقوق شهدای فاجعه منا باید از حلقوم آل‌سعود بیرون کشیده شود

  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۷
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -حقوق شهدای فاجعه منا باید از حلقوم آل‌سعود بیرون کشیده شود

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه وهابیت و آل‌سعود از پشت به آرمان‌های فلسطین و اسلام ناب خنجر می‌زنند، گفت: حقوق شهدای فاجعه منا باید از حلقوم آل‌سعود بیرون کشیده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه وهابیت و آل‌سعود از پشت به آرمان‌های فلسطین و اسلام ناب خنجر می‌زنند، گفت: حقوق شهدای فاجعه منا باید از حلقوم آل‌سعود بیرون کشیده شود.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به ۲۳ تیرماه ۷۸ یادآور شد: مردم در ۲۳ تیرماه یکپارچه به خیابان‌ها آمدند و توانستند فتنه ضد انقلابی ۷۸ را خنثی کنند.

وی تاکید کرد: اگر در آن روز با این فتنه‌گران با قاطعیت برخورد شده بود، فتنه ۸۸ اتفاق نمی‌افتاد و اگر با فتنه‌گران ۸۸ برخورد لازم انجام شده بود، امروز شاهد فیش‌های حقوقی نجومی، پولشویی و سوءاستفاده کردن‌ها نبودیم.

 

امام جمعه شیراز تصریح کرد: این‌گونه رفتارها باعث از بین رفتن اعتماد مردم می‌شود و گروهی نیز به دنبال فتنه مجدد می‌گردند؛ در حالی که همگان می‌دانند فتنه ۸۸ به قصد براندازی نظام بود.

ایمانی تاکید کرد: بر اساس مصالح نظام و آینده نظام، نباید اجازه داد این‌گونه رفتارها در جامعه شکل بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات مسجد گوهرشاد در ۱۴ تیرماه ۱۳۱۴ شمسی اشاره کرد و گفت: انگلیس در افغانستان، ترکیه و ایران برای برداشتن حجاب برنامه‌ریزی کرده بود و زمانی که رضاخان به ترکیه سفر کرد و دید که آنان این کار را انجام دادند، در زمان برگشت، حادثه غمناک مسجد گوهرشاد را رقم زد.

وی یادآور شد: در آن روز جمعیت فراوانی برای اعتراض به سیاست‌های رضاخانی که شامل برداشتن حجاب و زندانی کردن علما بود، تجمع کرده بودند که ناگهان عوامل شاه به این مسجد حمله‌ور شدند و عده زیادی را به کشتن دادند.

 

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: اجساد و زخمی‌شدگان را با کامیون در گورهای دسته‌جمعی دفن کردند و عُلما و بزرگان مشهد را نیز دستگیر کرده که با محاکمه و یا بی‌محاکمه کشتند و زندانی کردند که در این میان پدربزرگ مقام معظم رهبری نیز حضور داشت که سال‌ها در زندان بودند و پس از آزادی نیز اجازه بازگشت به مشهد را نیافتند.

 

وی با بیان اینکه این‌گونه حرکت‌ها برای حفظ ارزش‌های دینی و عفت و حیات در جامعه بود، تاکید کرد: متأسفانه امروز عده‌ای خون‌بهای این شهدا را زیر پا گذاشتند و در خیابان‌ها، بازار و فروشگاه‌ها با چهره‌های غیرعادی مواجه می‌شویم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس افزود: امروز هم دلار آمریکا و پوند انگلیس توسط گروه‌های زیرزمینی مدلینگ و مانکن‌های خیابانی برای ترویج بی‌حجابی و بی‌عفتی هزینه می‌شود.

آیت‌الله ایمانی تاکید کرد: بارها عنوان کرده‌ام که مسئولین و مردم توجه داشته باشند که زیر پوست شیراز چه اتفاقاتی می‌افتد، تشکیلاتی در حال خط‌دهی هستند که چگونه لباس بپوشید، از باغات چگونه استفاده کنید و مراسم رقص‌های مختلط را راه‌اندازی می‌کنند که مسئولین باید با این موضوع به شدت مقابله کنند.

وی ادامه داد: این اتفاقات در شیراز بسیار نگران‌کننده است و باید هر چه سریعتر مسئولین و نخبگان جامعه با این‌گونه مراکز برخورد کنند و اجازه ندهند که عفت و پاکدامنی توسط برخی از افراد از بین برودم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حقوق شهدای فاجعه منا باید از حلقوم آل‌سعود بیرون کشیده شود، گفت: وهابیت و آل‌سعود مجموعه‌ای هستند که از روز اول با جنایت و آدم‌کشی‌های وحشیانه راه‌اندازی شد و امروز نیز شاهدیم که چگونه در یمن و بحرین به طور مستقیم و در سوریه و عراق نیز دلارها و مزدوران آنها فعالیت می‌کنند که اینان همه از پشت به آرمان‌های فلسطین و اسلام ناب خنجر می‌زنند.

آیت‌الله ایمانی تاکید کرد: اینان نتوانستند حج مسلمانان را مدیریت کنند و ما شاهد فاجعه منا بودیم که باز هم من می‌گویم باید مدیریت حج از آنان گرفته شود و حرمین شریفین از دست آنها آزاد گردد.

                               

حقوق     شهدا     نماینده     استان فارس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :