موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سلامت

a/59099 :کد

0

کمیته امداد تولید کننده فقر نیست

  شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -کمیته امداد تولید کننده فقر نیست

واکنش مدیر کل کمیته امداد گیلان به صحبتهای معاون وزیر بهداشت؛ کمیته امداد تولید کننده فقر نیست

 

محمدی در گفت و گو با تحلیل ایران با اشاره به صحبتهای معاون وزیر بهداشت(حریرچی) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر اینکه گیلان بیشترین قشر بی بضاعت را دارد، اظهار داشت: نیازمندی های در گیلان باید در حوزه فرهنگی، معیشتی و سلامتی مورد توجه باشد، آمار مددجویی در گیلان بالا است ولی این دلیل بر این نیست که بگوییم این نیازمندی های در حوزه اقتصادی و یا فرهنگی به طور اخص است.

 

 

مدیر کل کمیته امداد گیلان افزود: درصد بیماران سرطانی در گیلان بالا است؛ کمیته امداد تولید کننده مددجو نیست اما از آن جایی که میزان بیماری بالا است در نتیجه مراجعه کننده ما نیز براساس کمیسیون پزشکی بالا است و این امر باعث می شود که مددجویان ما در حوزه سلامت نسبت به سایر استانها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه در گیلان 82 هزار سالمند داریم، گفت: امید زندگی در گیلان یک آیتم مثبت است. با توجه به آمار بالای سالمند در روستاها آمار طرح شهید رجایی در گیلان افزایش می یابد.

محمدی افزود: با این توضیحات نمی توان آمار مددجویان کمیته امداد را تنها معیاری برای شناسایی فقر در گیلان قرار داد؛ باید همه سازمانها و نهادها دست به دست به هم دهند تا مولفه های ایجاد فقر را کاهش دهیم .

وی تدوین برنامه برای کاهش تولید فقر را تصریح کرد و افزود: آمار مددجویان گیلان آمار بالایی است. سالمند گیلان با سالمند استان های همجوار به دلیل خرد مالکی و تک فصلی بودن کار، وضعیت معیشتی پایین تری دارد و در برنامه های ما این است که نظام اصلاح پذیری را مورد توجه داریم تا با برنامه ریزی های توانمند سازی مددجویان از افزایش امار جلو گیری شود.

مدیر کل کمیته امداد گیلان خاطرنشان کرد: امروز بحث اشتغال و اهدای وام را در کمیته امداد تقویت کردیم و به افراد غیر تحت پوشش وام ندادیم وتنها به خانواده های تحت پوشش و فرزندان انها وام اهدا شد تا از چرخه امداد خارج شوند و در سال 94 نزدیک به سه هزار و 700 پرونده در این راستا تشکیل دادیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :