موضوعات ‌مرتبط: سیاسی یادواره شهدا

a/60329 :کد

0

مراسم شهدا نباید مبنای تسویه‌حساب‌های سیاسی باشد

  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -مراسم شهدا نباید مبنای تسویه‌حساب‌های سیاسی باشد

معاون استاندار گیلان: مراسم شهدا نباید مبنای تسویه‌حساب‌های سیاسی باشد

مراسم شهدا نباید مبنای اختلاف و تسویه‌حساب‌های سیاسی شود و یک تفکر سیاسی علیه تفکر دیگر عمل کند.

به گزارش تحلیل ایران ، جلسه ستاد نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان عصر دیروز با حضور رؤسای کمیته‌های 18گانه این کنگره و فرمانداران شهرستان‌های استان در محل استانداری برگزار شد.

محمد احمدی‌پور در جلسه مذکور با اشاره به اینکه امنیت و ارزش‌های ملی موضوع‌های عام و همگانی در بلندمدت است اظهار کرد: ایثارگران و شهدا یکی از مباحث امنیت ملی محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: موضوع شهدا را نمی‌توان در برنامه‌های کوتاه‌مدت و مقطعی قرار داد بلکه به نحوی باید برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه حکومت‌ها برای حفظ امنیت ملی خود روش‌هایی را در نظر می‌گیرند، تصریح کرد: امام (ره) قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردمی بودن را مبنای امر مذکور قرار دادند و مقام معظم رهبری بر مبنای راهبردی مردم تأکید دارند.

احمدی‌پور متذکر شد: دفاع مقدس نشان داد تنها داشتن سلاح کافی نیست بلکه مردم پشتیبان اصلی جنگ بودند اما اکنون بخشی از جامعه به لحاظ سن کم از آن بی‌اطلاع هستند.

*دفاع مقدس برگرفته از انقلاب اسلامی است

وی از برگزاری 16 مراسم شهرستان بزرگ و عام در راستای برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان خبر داد و بیان کرد: دفاع مقدس، جهاد و ایثارگری برگرفته از فرهنگ انقلاب اسلامی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان، دفاع مقدس را تقویت‌کننده ارزش‌های فرهنگی در جامعه عنوان کرد و گفت: در طول زمان چرخه فرهنگی می‌تواند موجب انزوا و انحطاط یا اوج فرهنگی در جامعه شود.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه فرهنگ دینی، اسلامی و ملی ملت ایران توانست دوره درخشان 8 سال دفاع مقدس را خلق کند، خاطر نشان کرد: فرهنگ دفاع مقدس و جهادگری توانست موجب تقویت ارزش‌ها در جامعه شود و امروز باید به مجموعه باقی‌مانده از آثار دفاع مقدس به‌خوبی عمل کنیم.

وی برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان را زایش فرهنگی توصیف کرد و یادآور شد: زایش فرهنگی مذکور می‌تواند سد بزرگی در مقابل آسیب‌های مختلف اجتماعی باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات آسیب‌های جامعه است، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با دستور، امر و نهی و حکم قضایی از بین برد.

*اصلاح جامعه با فعالیت فرهنگی تحقق پیدا می‌کند

احمدی‌پور به جلوگیری از بعضی از اقدام‌های افسارگسیخته برخی از افراد در ایجاد ناهنجاری‌ها در جامعه اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم در جامعه اصلاح انجام دهیم این امر با فعالیت فرهنگی تحقق پیدا می‌کند.

وی با تأکید براینکه اصلاح با اعلام و پرداختن به الگو در جامعه انجام می‌شود، بیان کرد: روش مذکور قالبی است که باید در راستای ارزش‌های دینی و ملی قابل لمس انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان، دفاع مقدس و ارزش‌های آن را مبنایی برای رؤسای کمیته‌های 18گانه نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید استان خواند و تصریح کرد: ارزش‌های فرهنگی، دینی و دفاع مقدس موجب رشد در تمام بخش‌ها می‌شود.

احمدی‌پور رشد و توسعه فرهنگی و انقلاب اسلامی را یکی از اهداف برگزاری یادواره شهدا به‌ویژه نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان ذکر کرد و گفت: در دفاع مقدس در کنار جنگ اتحاد، ابتکار و برطرف کردن مشکلات انجام می‌شد ضمن اینکه همزمان اداره پشت جبهه در قالب تفکر بسیجی بود.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا باید مبنایی برای توسعه و رشد گیلان باشد، خاطر نشان کرد: پرداختن به مباحث ارزشی و فرهنگی جامعه به معنای دوری جستن از درگیری‌های بی‌حاصل است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به صمیمیت دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: اگر صمیمیت‌های آغاز انقلاب اسلامی نبود هرگز نمی‌توانستیم با وجود سختی‌ها و اجماع دشمن، 8 سال دفاع مقدس را اداره کنیم.

وی ادامه داد: اگر موضوع‌ها خوب به تمام اقشار جامعه انتقال داده شود در برگزاری مجموعه برنامه‌های نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان با اعتقاد حضور پیدا می‌کنند.

*مراسم شهدا متعلق به یک تفکر سیاسی خاص نیست

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با اشاره به اینکه مراسم شهدا متعلق به یک قشر، گروه و تفکر سیاسی خاص نیست، خاطر نشان کرد: شهدا متعلق به تمام مردم هستند و باید از آن حفاظت و حراست کنیم.

احمدی‌پور متذکر شد: مراسم شهدا نباید مبنای اختلاف و تسویه‌حساب‌های سیاسی شود و یک تفکر سیاسی علیه تفکر دیگر عمل کند.

وی با بیان اینکه تفکرهای سیاسی در جامعه وجود واقعی و خارجی دارند، یادآور شد: اگر متولیان امر بخواهند مجلس شهدا را به طرف موضوع مذکور هدایت کنند به طور قطع جای بخشی از مردم برای حضور در این مراسم خالی می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان بر رعایت ارزش‌های دینی، ملی و مذهبی در مراسم شهدا تأکید کرد و افزود: تاکنون بسیاری از موضوع‌های مذکور در مراسم شهدا رعایت شده است.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه فرمانداران در انتخاب سخنرانان مراسم شهدا دقت لازم را داشته باشند، اظهار کرد: مبنا بر این نباشد که سخنرانی بخواهد یک تفکر سیاسی را مطرح کند و تفکر دیگری را بکوبد.

وی تصریح کرد: مبنای دعوت از سخنرانان بر این باشد که اهداف شهیدان، انقلاب اسلامی و فرهنگ دینی در یادواره شهدا تبیین شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان، هم‌افزایی جامعه در مراسم شهدا را مهم خواند و بیان کرد: برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان باید موجب هم‌افزایی، همفکری و تفاهم بیشتر بین نیروها شود، آن موضوعی که امام راحل مبنا گذاشتند و مقام معظم رهبری بر آن که تشکیل بسیج ده‌ها میلیون نفری است، تأکید دارند./فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :