موضوعات ‌مرتبط: سیاسی گیلان مطهر

a/62242 :کد

0

ترویج اخلاق اسلامی از اهداف طرح «گیلان مطهر» است

  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۲
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -ترویج اخلاق اسلامی از اهداف طرح «گیلان مطهر» است

فرمانده انتظامی گیلان: ترویج اخلاق اسلامی از اهداف طرح «گیلان مطهر» است

به گزارش تحلیل ایران ، فرمانده انتظامی گیلان گفت: ترویج اخلاق اسلامی و کاهش آسیب‌های ناشی از تهاجم فرهنگی دشمن از اهداف اجرای طرح جهادی، فرهنگی، دینی و اجتماعی «گیلان مطهر» است.

سردار محمدرضا میرحیدری در مراسم اختتامیه مرحله نخست طرح «گیلان مطهر» اظهار کرد: فعالیت مرحله دوم طرح مذکور با حضور مبلغان حوزه علمیه قم در استان آغاز شده است.

وی به نقش مبلغان دینی در ارتقای فرهنگ اجتماعی اشاره کرد و افزود: ترویج اخلاق اسلامی و کاهش آسیب‌های ناشی از تهاجم فرهنگی دشمن از اهداف اجرای طرح جهادی، فرهنگی، دینی و اجتماعی «گیلان مطهر» است.

فرمانده انتظامی گیلان، اشاعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را روشی مناسب برای برخورد با ناهنجاری و جرائم در جامعه خواند و بیان کرد: دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان و نظام است و این امر وظیفه دستگاه‌ها و مسئولان فرهنگی را حساس‌تر و مهم‌تر کرده است.

میرحیدری با بیان اینکه فعالیت پلیس سخت و طاقت‌فرسا است، تصریح کرد: با توجه به گستردگی مأموریت‌های پلیس و افزایش ورود مسافران و گردشگران شاهد امنیت مطلوبی در گیلان هستیم و این امر با مجاهدت و اعتقاد دینی کارکنان پلیس تحقق پیدا کرده است.

وی، استفاده از ادبیات نشأت گرفته از اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ اهل بیت (ع) برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را موثر عنوان کرد و گفت: با تلاش دستگاه‌های فرهنگی و استفاده از آموزه‌های اسلامی می‌توان تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کرد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها باید با مشارکت گسترده مردم بسترهای لازم برای ارتقای فرهنگ اجتماعی و دینی را فراهم کنند.

میرحیدری، حضور روحانیون در طرح «گیلان مطهر» را در راستای ارتقای فرهنگ مردم و مسافران نوروزی دانست و یادآور شد: امیدواریم با اجرای موفقیت‌آمیز طرح مذکور بتوانیم گام موثری در ارتقای فرهنگ اجتماعی و دینی برداریم.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :