موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد مقاومتی

a/62847 :کد

0

اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سپاه قدس گیلان

  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سپاه قدس گیلان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج و سپاه قدس گیلان در راستای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در جلسه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از برادران ما در سپاه و بسیج تقاضا داریم هر طرحی که برای فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش تولید در استان دارند، ارائه کنند.

وی، اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بسیج و سپاه قدس گیلان را در راستای استفاده از ظرفیت بخش غیر دولتی عنوان کرد و افزود: اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ضرورت بزرگ است و می‌تواند در پیشرفت کشور موثر باشد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم‌ها با وجود تمام سختی‌ها برداشته شده است، تصریح کرد: از تمام فرصت‌ها باید برای رشد اقتصادی استفاده کنیم.

نوبخت خواستار افزایش اشتغالزایی با استفاده از توانمندی بخش خصوصی در گیلان شد و بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مسئولیت مذکور را به عهده دارد و از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم توانایی‌های خود را در راستای کمک به خطرپذیری مدیران به‌کار گیرند.

وی به حق تمام استان‌ها در استفاده از اعتبارات اشاره کرد و گفت: گیلان دارای حقی است و در اختصاص اعتبارات به صورت ملی عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه راه‌آهن قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی ـ آستارا و باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین از طرح‌های بزرگ در گیلان است، خاطرنشان کرد: نوروز امسال مسئولان تلاش بسیاری کردند تا 3.6 کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت ـ قزوین زیر بار ترافیک برود.

*رودخانه زرجوب و گوهررود سبب شرمندگی است

نوبخت به وضعیت دو رودخانه گوهررود و زرجوب در شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: رودخانه‌های مذکور سبب شرمندگی ما است و برای احیای این دو رودخانه 50 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی با تأکید براینکه طرح‌های سد شفارود و پلرود در گیلان باید به اتمام برسند، اظهار کرد: سد شفارود دارای مشکل دوجانبه است و سازمان محیط زیست در این مورد نظرهایی دارد و باید آن را اعمال کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از رایزنی با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای برطرف کردن مشکل زیست‌محیطی سد شفارود خبر داد و افزود: سد شفارود جزو اعتبارات فاینانس خارجی است و اگر اجرایی نشود دچار خسارت می‌شویم.

نوبخت با اشاره به اینکه 400 میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی گیلان در سال 94 پول پرداخت شده است، بیان کرد: اختصاص اعتبارات به طرح‌های سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به صورت صددرصدی است و به خزانه ابلاغ شده اما امکان پرداخت از طرف خزانه وجود ندارد.

وی بر اتمام طرح‌های سفر رئیس جمهور تا پایان سال 95 در گیلان تأکید کرد و گفت: اتمام طرح‌های عمرانی از برنامه‌های کاری دولت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه اتمام 54 طرح عمرانی گیلان نیازمند 400 میلیارد تومان اعتبار است، تصریح کرد: با اتمام طرح‌های مذکور تعداد 4 هزار و 294 نفر در گیلان مشغول به‌کار می‌شوند.

نوبخت به نیاز 37 طرح تولیدی گیلان به 332 میلیارد تومان سرمایه در گردش اشاره کرد و یادآور شد: راه‌اندازی طرح‌های مذکور موجب اشتغالزایی 8 هزار و 250 نفر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 180 طرح نیازمند 732 میلیارد تومان اعتبار است، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح‌های مذکور تعداد 12 هزار و 544 نفر شغل در گیلان ایجاد می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :