موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نوار ساحلی

a/65268 :کد

0

پیمایش فنی در ۲۷۰ کیلومتر نوار ساحلی گیلان

  چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۴
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -پیمایش فنی در ۲۷۰ کیلومتر نوار ساحلی گیلان

فرمانده مرزبانی گیلان از اعزام تیم‌های فنی و تخصصی برای پیمایش فنی در ۲۷۰ کیلومتر نوار ساحلی این استان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، کیاست سپهری ظهر امروز در نشست فرماندهی مرزبانی گیلان به ارائه برنامه‌ها در سال جاری پرداخت و اظهار کرد: امسال در راستای حفظ منابع زیست‌محیطی و ملی در حریم 60 متری دریا تیم‌های تخصصی مرزبانی اعزام می‌شوند.

 

 

وی جلوگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در نوار ساحلی را دلیل دیگر اعزام تیم مرزبانی عنوان کرد و افزود: تیم‌های تخصصی مرزبانی در 270 کیلومتری نوار ساحلی گیلان برای پیمایش فنی مرز اعزام می‌شوند.


فرمانده مرزبانی گیلان هدف از پیمایش فنی در نوار ساحلی این استان را کنترل و مراقبت برای جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در حریم 60 متری دریا عنوان کرد.


وی تصریح کرد: به طور کلی ماموریت‌های مرزبانان برای تأمین امنیت و آرامش مرزها علاوه بر نواحی خشکی که تمام تحرکات احتمالی سودجویان و قاچاقچیان را زیر نظر دارد، تمام نوار ساحلی را نیز شامل می‌شود.


سپهری با بیان اینکه مرزبانان هرگونه تغییرات احتمالی که به صورت طبیعی و مصنوعی در نوار ساحلی ایجاد می‌شود را بررسی و برطرف می‌کنند، گفت: امسال پیمایش مرز در تمام نوار ساحلی گیلان رویکرد جدید فرماندهی مرزبانی این استان است.


وی خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی، اعزام تیم‌های فنی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و بررسی تغییرات جغرافیایی طبیعی و غیرطبیعی در دستور کار مرزبانی گیلان قرار دارد.


فرمانده مرزبانی گیلان با اشاره به اینکه هرگونه تغییرات در سواحل این استان به رده‌های اجرایی مربوطه انعکاس داده می‌شود، یادآور شد: با هماهنگی مقام قضایی نسبت به پاکسازی این نواحی اقدام می‌شود.


وی با تصریح بر اینکه تاکنون بیش از 200 کیلومتر نوار ساحلی گیلان مورد پیمایش فنی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با تفهیم تخلفات صورت گرفته به مالکان بناهای غیرمجاز، مهلت مشخص برای تخریب بناها تعیین شده است.


سپهری یادآور شد: با توجه به اینکه گیلان یکی از استان‌های سرسبز و گردشگری محسوب می‌شود و هر ساله جمع زیادی از هموطنان ما را در خود پذیراست، امسال توان عملیاتی خود را برای حفظ منابع زیست‌محیطی در سواحل استان به‌کار می‌گیریم تا ساحل‌نشینان با فراق‌خاطر به امرار معاش بپردازند و موجب رشد اقتصادی گیلان شوند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :