موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی آرد و نان

a/66236 :کد

0

تشکیل ۱۶۰۰ پرونده تخلف آرد و نان در گیلان

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -تشکیل ۱۶۰۰ پرونده تخلف آرد و نان در گیلان

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل یک‌هزار و ۶۰۰ پرونده تخلف مربوط به آرد و نان طی سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمد درویش‌کردار عصر امروز در نشست اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گزارشی از عملکرد این اداره طی سال گذشته را ارائه کرد.


وی با بیان اینکه سال گذشته 274 مورد گزارش مردمی از تخلفات نان و آرد دریافت شد، اظهار کرد: در این مدت بالغ بر یک‌هزار و 600 پرونده تخلفاتی در حوزه عرضه و توزیع گندم، سبوس، آرد و نان در استان تشکیل شد.


رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان انجام 21 هزار مورد بازرسی و نظارت بر عرضه و توزیع گندم، سبوس، آرد و نان استان را از جمله اقدام‌ها عنوان کرد.


وی با اشاره به اینکه ارزش تخلف پرونده‌های مذکور یک‌میلیارد و 307 میلیون ریال بود، تصریح کرد: پرونده‌های تخلفاتی آرد و نان به مراجع قضایی ارسال شد.


درویش‌کردار انجام بالغ بر 4 هزار مورد بازرسی مذکور را توسط بازرسان اتاق اصناف از مراکز عرضه گندم، سبوس، آرد، نان و کارخانه‌های نان ذکر کرد و گفت: بیش از 16 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام شد.


وی با تصریح بر اینکه با پیگیری گزارش‌ها و شکایات مردمی 156 مورد منجر به کشف تخلف شد، خاطرنشان کرد: عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه، عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی،  کم‌فروشی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استانداردها بیشترین تخلفات ثبت‌شده در حوزه آرد و نان بوده است.


این مسئول تشکیل 296 پرونده قاچاق کالا به ارزش یک‌میلیارد و 496 میلیون ریال را از دیگر اقدام‌ها در سال گذشته عنوان کرد و یادآور شد: در چارچوب مبارزه با قاچاق کالا، 7 هزار و 246 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام شد.


وی با اشاره به اینکه 296 پرونده قاچاق کالا به ارزش بالغ بر یک میلیارد و 496 میلیون ریال در گیلان تشکیل شد، گفت: تعداد 3 هزار و 479 مورد بازرسی در قالب گشت‌های مشترک با حضور و همکاری پلیس آگاهی، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و ... انجام شد.


درویش‌کردار 137 پرونده قاچاق کالا را مربوط به گروه لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و یادآور شد: پرونده تخلفاتی این گروه 588 میلیون ریال بود که برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.


به گفته وی، محصولات غذایی، دخانی و توتون بیشترین بخش کشف کالای قاچاق پس از لوازم آرایشی و بهداشتی در گیلان را به خود اختصاص دادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :