موضوعات ‌مرتبط: سیاسی راه سازی

a/66569 :کد

0

محور پونل ـ خلخال بازگشایی شد

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -محور پونل ـ خلخال بازگشایی شد

رئیس اداره راه و شهرسازی رضوانشهر به انسداد محور پونل ـ خلخال به دلیل ریزش بهمن و کولاک شدید اشاره کرد و گفت: این محور بازگشایی شده است.

به گزارش تحلیل ایران، مهران ایمانی بعد از ظهر امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ریزش برف، بهمن و کولاک شدید از ابتدای امسال تاکنون در محور پونل ـ خلخال، اظهار کرد: محور مذکور با تلاش مستمر عوامل راهداری رضوانشهر بازگشایی شده و تردد در آن جریان دارد.


وی به کوهستانی بودن محور پونل ـ خلخال اشاره کرد و افزود: در ایام سرد سال به دلیل ریزش شدید بهمن و نبود ایمنی لازم برای خودروهای عبوری مجبور به انسداد محور مذکور می‌شویم.

ایمانی با بیان اینکه برطرف کردن نقص تابلوهای آسیب دیده در محور «پونل ـ خلخال» در حال انجام است، تصریح کرد: ترمیم آسفالت محور مذکور از جمله برنامه‌های راهداری رضوانشهر است.


*تفاهم‌نامه راه‌وشهرسازی گیلان با سازمان نظام کاردانی‌ ساختمان


مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: تفاهمنامه برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های راهداری در راستای قانون ایمنی راه‌ها با سازمان نظام کاردانی ساختمان استان منعقد شده است.


شعبان‌علی خاوری به اعمال تبصره یک آیین‌نامه اجرایی ماده 17 قانون ایمنی راه‌ها و لزوم تهیه نقشه و کروکی اراضی، زمین‌ها و املاک اشاره کرد و افزود: تفاهمنامه مذکور به منظور انجام امور متقاضیان ساخت و ساز در حاشیه و محدوده شعاع 100 متری پس از حریم راه‌ها به منظور تکمیل پرونده و صدور مجوز نهایی در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی منعقد شده است.


وی خاطرنشان کرد: در گذشته متقاضیان ساخت‌وساز در حاشیه راه‌ها قبل از دریافت هرگونه مجوزی باید نسبت به ارائه نقشه اقدام می‌کردند.


مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه مجموعه بازدیدها، تهیه کروکی و دیگر فعالیت‌ها توسط کارکنان فنی اداره‌های راه‌وشهرسازی انجام می‌شد، تصریح کرد: به دلیل گستردگی حجم کار، کمبود نیروهای فنی و زمان‌بر بودن فرآیند مذکور، فعالیت‌ها در راستای رعایت حقوق شهروندی به بخش خصوصی واگذار شده است.


خاوری متذکر شد: برون‌سپاری فعالیت‌ها موجب کاهش تعدد مراجعه‌های مردمی به اداره کل راه‌وشهرسازی گیلان شده است و می‌تواند نقش موثری در ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به شهروندان داشته باشد.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :