موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نوغانداری

a/67338 :کد

0

آغاز توزیع تخم نوغان در گیلان

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -آغاز توزیع تخم نوغان در گیلان

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از آغاز توزیع تخم‌نوغان از چهارم اردیبهشت ماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، علی‌اصغر داداش‌پور رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، با اشاره به اینکه توزیع تخم‌نوغان در گیلان آغاز می‌شود، اظهار کرد: از روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه جاری توزیع تخم‌نوغان در گیلان آغاز می‌شود.

 

وی افزود: نوغانداران گیلان می‌توانند از روز شنبه به 10 مرکز توزیع تخم نوغان در رشت، لنگرود، شلمان، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، انزلی، فومن، شفت، طاهرگوراب و کسما صومعه‌سرا مراجعه کنند.

 

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه قیمت هر جعبه تخم نوغان 7 هزار و 500 تومان است، تصریح کرد: نوغانداران می‌توانند با 6 هزار تومان محصول خود را بیمه کنند.

 

وی درباره مدت زمان توزیع تخم نوغان خاطرنشان کرد: 25 تا 30 روز زمان توزیع تخم نوغان است و از کشاورزان این حوزه می‌خواهیم از تاریخ مذکور برای دریافت تخم نوغان به مراکز مورد نظر مراجعه کنند.

 

داداش‌پور دریافت تخم نوغان با توجه به وجود شرایط آب و هوایی مناسب را موجب پرورش بهتر کرم ابریشم دانست و گفت: پرورش کرم ابریشم می‌تواند بخشی از درآمد کشاورزان را تأمین کند.

وی با اشاره به موقعیت پرورش کرم ابریشم در گیلان یادآور شد: گیلان یکی از قطب‌های نوغانداری در کشور بوده و 50 درصد از مباحث نوغانداری در گیلان است.

 

این مسئول با بیان اینکه مرکز نوغانداری کشور به دلیل مذکور در گیلان راه‌اندازی شده است، یادآور شد: احیای نوغانداری کشور در برنامه پنج ساله است.

 

به گفته وی، فعالیت نوغانداری حرفه‌ای کارگرطلب بوده و برای اقتصادی شدن آن، لازم است در کنار دیگر محصولات دیده شود.

منبع فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :