موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مدارس

a/70172 :کد

0

توسعه اقتصادی از طریق مدارس تحقق پیدا می‌کند

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -توسعه اقتصادی از طریق مدارس تحقق پیدا می‌کند

استاندار گیلان گفت: توسعه اقتصادی از طریق مدارس تحقق پیدا کند و باید با پیروی از این اندیشه برنامه‌ریزی کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با تبریک فرا رسیدن هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: شهدای فرهنگی با ایثار، عمل و از خودگذشتگی در جبهه‌های نبرد از انقلاب اسلامی دفاع کردند.

 

وی بر ترویج اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری در جامعه تأکید کرد و افزود: امروز معلمان با توجه به مشکلات بسیار، با وجود معنوی خود تاثیر بسیاری در عرصه اجتماعی می‌گذارند.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه جلسه‌های آموزش و پرورش به طور مستمر در استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: توسعه جامعه در پیشرفت اقتصاد، صنعت و ... است و بر این مبنا اندیشه‌های بهره‌گیری از نفت و معادن وجود دارد اما از این موضوع غافل می‌شویم که توسعه اقتصادی از طریق مدارس تحقق پیدا کند و باید به‌دنبال این اندیشه باشیم.

 

نجفی به وجود قانون به اندازه کافی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: در اجرای قانون مشکل داریم و بر این اساس در کشورهای توسعه‌یافته انسان‌ها در اجرای قانون موفق هستند.

 

وی با تأکید بر گفت‌وگو، تعامل، صبر و بردباری در جامعه، بیان کرد: مشارکت جمعی و نقادی را باید براساس قانون‌مداری یاد بگیریم.

 

*تجلیل از 420 معلم گیلان در هفته معلم

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در جلسه مذکور از تجلیل از 420 معلم نمونه استان در هفته معلم خبر داد و گفت: سال گذشته مشکلاتی در حوزه مالی داشتیم و با کمک استاندار گیلان برطرف شده است.

 

مهدی حاجتی بر بهره‌مندی از توانمندی خیران مدرسه‌ساز در گیلان تأکید کرد و افزود: امسال تلاش می‌کنیم جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان را در تهران برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به مشکلات معیشتی فرهنگیان، خاطرنشان کرد: سال‌های 93 و 94 به طور میانگین حقوق فرهنگیان 71.87 درصد افزایش داشته و با احتساب افزایش حقوق 12 درصدی در سال 95 این رقم به صددرصد افزایش پیدا کرده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ارتقای منزلت فرهنگیان را از جمله اقدام‌های انجام شده دانست و اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استان را تدوین کردیم ضمن اینکه امسال هدایت تحصیلی دانش‌آموزان برای تعیین رشته در مقطع متوسطه دوم انجام می‌شود.

فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :