موضوعات ‌مرتبط: سیاسی معلم

a/70174 :کد

0

معلم نقش ارزشمندی در بالندگی جامعه دارد

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۲
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -معلم نقش ارزشمندی در بالندگی جامعه دارد

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور گفت: معلم نقش ارزشمندی در رشد و بالندگی جامعه دارد.

به گزارش تحلیل ایران، فهیمه فرهمندپور پیش از ظهر امروز در مراسم اجلاسیه بانوان نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان در میدان شهدای ذهاب این شهر با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: در شرایطی مراسم بزرگداشت و حراست از ارزش‌ها را برگزار می‌کنیم که سه مناسبت را پشت سر گذاشتیم.


وی روز مادر و روز پدر را از مناسبت‌ها دانست و گفت: امروز روز معلم است و ارزشمندترین معلمان بیشترین نقش را در رشد و بالندگی جامعه ایفا می‌کنند.


مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور به معنای زندگی از نگاه انسان و فرهنگ نسبت به جهان هستی اشاره کرد و افزود: انسان زندگی را در میان دوهیچ پشت سر می‌گذارد و در نهایت پس از سال‌ها دوباره به هیچ می‌پیوندد.


وی ادامه داد: معنای زندگی یعنی تعریفی است که از چگونگی ورود به زندگی و هستی برای خود قایل هستیم و دو تبیین می‌توانیم برای زندگی داشته باشیم و نخست اینکه زندگی مادی از هیچ آغاز می‌شود و به هیچ می‌پیوندد.


مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور با اشاره به اینکه اگر زندگی را فاصله دو هیچ بدانیم انسان وحشیانه به این نوع زندگی چنگ می‌زند، اضافه کرد: چنین انسانی اگر لازم باشد دیگران را حذف می‌کند.


وی به معنای زندگی الهی اشاره کرد و یادآور شد: در این نوع زندگی انسان تکیه به قدرت و عظمت نامتناهی دارد و باید در کمال عزت این امانت را به مقصد برساند و انسان با چنین تعریفی شکوفا می‌شود.


فرهمندپور برندگان زندگی الهی را مجاهدان و تلاش‌گران دانست و متذکر شد: انسانی خوشبخت است که زندگی را بر اساس معیارهای الهی معنا کند و زنان و مردان جامعه ما زندگی را اینگونه معنا می‌کنند و مادران عشق مادری را در فدا کردن در راه خدا معنا می‌کنند.


وی با تصریح بر اینکه خانواده شهدای مدافع حرم عشق را بسیار زیبا و باشکوه معنا کردند، گفت: در نظام معنای زندگی، واژه‌ها تغییر می‌کند و جنگ خوشایند نیست، اما معنای جهاد به تن می‌کند و در این صورت مقدس می‌شود.


مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور مادران شهید را معنای زندگی الهی دانست و خاطرنشان کرد: دختران شهدا در این زندگی بصیر هستند و ما تربیت شده معرفت تاریخی هستیم که فاطمه(س) و علی(ع) تقسیم کار می‌کنند.


وی یادآور شد: امروز مردم جامعه اسلامی بصیر و در مسئولیت‌ها ماندگار هستند و آرزو می‌کنیم نسل امروز رهروان شایسته پیشینیان باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :