موضوعات ‌مرتبط: سیاسی کنگره شهدا

a/70713 :کد

0

شهدا همنشین خوبی برای همگان هستند

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -شهدا همنشین خوبی برای همگان هستند

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: شهدا همنشین خوبی برای همگان هستند و افتخار ما رفاقت با آنها است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی دقایقی پیش در کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان اظهار کرد: این جایگاه با عطر شهدای ما نورانی و معطر شده است.


وی افزود: گیلان از استان‌هایی بوده که همواره انسان‌های فرهیخته و مجاهد در راه خدا داشته که آثار آن در دنیای اسلام آشکار است.

 

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان در زمان اسلام و قبل از اسلام انسان‌های بزرگوار و خداجو داشت، تصریح کرد: تا قرن سوم گیلان در آیین گذشته خود بود، اما اسلام ناب محمدی(ص) جلوه دیگری داشت و توسط آل بویه و آل‌کیا قرن‌های متمادی این منطقه با عطر ولایت و اسلام همراه شد.

 

وی با بیان اینکه پس از انقلاب و جنگ تحمیلی گرفتاری‌هایی برای کشور به وجود آمده است، ادامه داد: از نوجوان سیزده ساله تا پیرمرد 90 ساله به جبهه‌ها رفتند و اگر رشادت‌ها و صداقت آنها نبود، این کشور نمی‌توانست روی پای خود بایستد.

 

قربانی با اشاره به اینکه شهدا همنشینان خوبی برای ما هستند، تصریح کرد: شهدا جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و افتخار ما این است که با این افراد رفقی هستیم و راه شهدا را ادامه می‌دهیم.

 

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب برای کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان گفت: رهبر معظم انقلاب در این پیام به شهدای گیلان درود فرستاده و فرمودند من خاطره خوش لشکر قدس گیلان و آن صفا و صداقت را از یاد نمی‌برم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، متن پیام معظم‌له به شرح زیر است:

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

 

به ارواح طیّبه‌ شهیدان عالی‌مقام گیلان درود می‌فرستم و ارادت خود را به خانواده‌های عزیز آنان ابراز می‌دارم، لشکر قدس گیلان در شمار یگان‌های نقش‌آفرین در دفاع مقدس بود و اینجانب خاطره‌ خوش آن صفا و صلابت و صداقت را از یاد نخواهم برد، ان‌شاء‌الله بزرگداشت آن فداکاران رشید، بزرگداشت رادمردی و ایمان صادقانه است. برای همه‌ دست‌اندرکاران این مراسم پاداش الهی را مسئلت می‌کنم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :