موضوعات ‌مرتبط: سیاسی هلال احمر

a/72348 :کد

0

افتتاح نخستین خانه هلال گیلان در کوچصفهان

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -افتتاح نخستین خانه هلال گیلان در کوچصفهان

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از افتتاح نخستین خانه هلال این استان در کوچصفهان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، علیرضا خصوصی پیش از ظهر امروز در جلسه دیدار با استاندار گیلان به مناسبت گرامیداشت هفته هلال‌احمر اظهار کرد: 18 تا 24 اردیبهشت ماه هفته هلال‌احمر نامگذاری شده است.


وی با اشاره به برنامه‌های هلال‌احمر افزود: نخستین خانه هلال به مناسبت گرامیداشت هفته هلال‌احمر 22 اردیبهشت ماه جاری همزمان با کشور در بخش کوچصفهان افتتاح می‌شود.


مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر گیلان یکی از وظایف مهم و حیاتی این جمعیت را توانمندسازی افراد جامعه برای مقابله با حوادث ذکر کرد و گفت: برای تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» نیازمند همکاری همگانی و گسترش دانش امدادی در تمام نقاط شهری و روستایی است.


وی با بیان اینکه در جمعیت هلال‌احمر گیلان 2 هزار و 76 نفر امدادگر فعالیت دارند، یادآور شد: این امدادگران آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در حوادث مختلف به صورت تیم ویژه عملیاتی وارد عمل می‌شوند.


خصوصی از استقرار 14 پایگاه امدادی در جاده‌های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: یک پایگاه کوهستانی و دو پایگاه دریایی 32 دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودرو نجات و... در گیلان فعالیت دارند.


وی با اشاره به اینکه در هفته هلال‌احمر 29 برنامه در گیلان اجرایی می‌شود، یادآور شد: امروز دیدار اعضای ستادی و پرسنل هلال‌احمر استان با استاندار گیلان از جمله برنامه‌های هفته هلال‌احمر بوده است.


مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر گیلان، گلباران مزار شهدا، برگزاری مانور تخلیه اضطراری، دیدار با فرمانداران و خانواده شهدا، برگزاری مسابقات المپیاد آماده جوانان، همایش خانواده هلال، پیاده‌روی، اجرای طرح نیابت و ... را از جمله برنامه‌های هلال‌احمر برشمرد.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :