موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی خرید گندم

a/80182 :کد

0

خرید تضمینی گندم در گیلان آغاز شد

  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -خرید تضمینی گندم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان از آغاز خرید تضمینی گندم توسط این شبکه در استان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران تیمور رنگیدن صبح امروز در جلسه تعاون روستایی گیلان با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم در استان گفت: با اعلام آمادگی تعاون روستایی به عنوان مباشر شرکت غله خدمات بازرگانی منطقه 7، خرید گندم در استان آغاز شده است.


وی با بیان اینکه کار خرید گندم مازاد بر نیاز 11 نفر از کشاورزان روستای رستم‌آباد رودبار آغاز شده است، تصریح کرد: تعدادی از مراکز ثابت و سیار خرید گندم استان در رودبار و سیاهکل مستقر شده است.


مدیر تعاون روستایی گیلان به استقبال گندمکاران مناطق منظور و اعلام نیاز به ایجاد مراکز دیگر خرید تضمینی گندم اشاره کرد و یادآور شد: در صورت استقبال گندمکاران، شبکه تعاون روستایی آماده برپایی و تجهیز مراکز خرید جدید در بخش‌های جیرنده، توتکابن و بره‌سر رودبار است.


رنگیدن برداشت گندم از مزارع دیلمان سیاهکل را از نیمه نخست تیرماه امسال عنوان کرد و گفت: این امر به دلیل شرایط جوی حاکم بر منطقه دیلمان است.


وی با بیان اینکه سال گذشته توسط تعاون روستایی گیلان حدود 347 تن گندم در استان خریداری شده است، خاطرنشان کرد: این مقدار گندم توسط 11 مرکز خرید ثابت و سیار در مناطق گندم‌خیز گیلان خریداری شد.


این مسؤول میزان تحویل گندم امسال توسط 11 کشاورز در نخستین روز خرید تضمینی را 24 تن و 545 کیلوگرم عنوان کرد و یادآور شد: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از 311 میلیون و 721 هزار ریال بوده است.


رنگیدن خرید تضمینی گندم را بر اثر پیگیری‌های حوزه معاونت بازرگانی و برنامه‌ریزی سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان کرد.


به گفته وی، گندم‌های مذکور خریداری شده به کارخانه آرد مورد نظر حمل شده است.

فارس

 

                               

گندم     خرید گندم     تعاون روستایی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :