موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی پیله ابریشم

a/81480 :کد

0

پیش‌بینی خرید ۹۰۰ تن پیله تر ابریشم در کشور

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -پیش‌بینی خرید ۹۰۰ تن پیله تر ابریشم در کشور

رئیس مرکز توسعه نوغانداری از پیش‌بینی خرید ۹۰۰ تن پیله تر ابریشم در سال جاری خبر داد.

 

علی‌اصغر داداش‌پور امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به وضعیت خرید پیله ابریشم در کشور گفت: امسال قیمت خرید توافقی هر کیلوگرم پیله تر ابریشم 2 هزار و 100 تومان تعیین شده است.

 

وی با بیان اینکه بخش‌ خصوصی با قیمت بالاتر از نرخ تضمینی پیله ابریشم، این محصول را از نوغانداران خریداری می‌کند، افزود: تاکنون از 26 استان کشور حدود 800 تن پیله تر ابریشم توسط بخش‌ خصوصی با قیمت مذکور خریداری شده است.

 

این مسؤول از توزیع 28 هزار جعبه تخم نوغان در کشور خبر داد و گفت: کار برداشت پیله تر ابریشم تا اواسط تیرماه امسال به پایان می‌رسد و از نوغانداران می‌خواهیم از برداشت زودهنگام این محصول خودداری کنند.

 

وی فعالیت نوغانداری را در 27 استان کشور عنوان کرد و ادامه داد: گیلان با 50 درصد فعالیت نوغانداری در کشور یکی از قطب‌های مهم در این راستا محسوب می‌شود.

 

داداش‌پور فعالیت نوغانداری در کشور را در حال افزایش دانست و تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدام‌های موثری برای احیای نوغانداری در کشور صورت گرفته است.

 

وی نوغانداری را مکمل و شغل جانبی در کنار دیگر مشاغل کشاورزی عنوان کرد و یادآور شد: امروز نوغانداری بخشی زیادی از سبد کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

 

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از پیش‌بینی تولید 900 تن پیله تر ابریشم خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته در کشور 900 تن پیله تر ابریشم تولید شده بود.

 

وی با اشاره به اینکه حدود 18 هزار خانوار در امر نوغانداری کشور فعالیت دارند، یادآور شد: در گیلان هشت هزار خانوار در امر تولید پیله تر ابریشم فعالیت دارند.

 

به گفته داداش‌‍‌پور، در کشور 14 هزار هکتار توتستان وجود دارد و امسال یک‌میلیون نهال توت در گیلان با مشارکت بخش‌ خصوصی کاشته شد.

فارس

                               

پیله ابریشم     کرم ابریشم                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :