موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مالیات

a/83973 :کد

0

صدور ۱۳۷ هزار اظهارنامه مالیاتی در گیلان

  شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۷۸۴   
 تحلیل ایران -صدور ۱۳۷ هزار اظهارنامه مالیاتی در گیلان

مدیرکل امور مالیاتی گیلان از صدور ۱۳۷ هزار فقره اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی برای مردم به ویژه اصناف در استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، حسین حقیقی مژدهی پیش از ظهر امروز در دیدار مدیران اداره امور مالیاتی گیلان با محمدعلی نجفی استاندار به مناسبت هفته مالیات اظهار کرد: سال گذشته 720 میلیارد تومان مالیات در گیلان وصول کردیم اما در بودجه مبلغ 800 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود.

 

وی به تحقق پیدا نکردن وصول مالیات 800 میلیارد تومانی در گیلان در سال 94 اشاره کرد و افزود: موضوع مذکور به دلیل تحقق پیدا نکردن وصول درآمدهای مالیاتی از دو منبع مهم سیگار و گمرک است.

 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه مالیات سیگار و گمرک با تأخیر به این اداره ارسال می‌شود، تصریح کرد: در برخی از مواقع ارسال مالیات به طور علی‌الحساب است و در این رابطه مکاتبه‌ای با تهران انجام شده تا دستگاه‌های مذکور مالیات‌های خود را به‌موقع ارسال کنند.

 

*تحقق 90 درصدی درآمدهای مالیاتی گیلان در سال 94

حقیقی مژدهی، وصول درآمدهای مالیاتی از محل سیگار و گمرک را در ارتقای درآمدهای مالیاتی گیلان تأثیرگذار خواند و بیان کرد: سال گذشته با توجه به رکود اقتصادی، بیش از 90 درصد از درآمدهای مالیاتی در استان تحقق پیدا کرده است.

 

وی به تحقق وصول 130 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی در سه ماه نخست امسال در گیلان اشاره کرد و گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد رشد درآمدهای مالیاتی در استان داشتیم و اگر دو منبع سیگار و گمرک به وصولی‌های ما اضافه شود این رقم به 102 درصد می‌رسد.

 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور، خاطرنشان کرد: طرح مذکور یکی از پروژه‌های ملی برای سازمان امور مالیاتی است و گیلان جزو گروه چهارم کشوری محسوب می‌شود.

 

حقیقی مژدهی به اجرای طرح جامع مالیاتی از نیمه دوم سال 93 در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: گیلان همراه با 11 استان طرح مذکور را اجرایی کرده است.

 

وی با بیان اینکه مراحل اجرایی طرح جامع مالیاتی گیلان در نیمه دوم سال 93 آغاز شده است، اظهار کرد: اجرای طرح مذکور در مجموع به دو فاز تقسیم شده است.

 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، شهرستان‌های بندر انزلی، لاهیجان، فومن و سه امور شرکت‌ها در مرکز استان را فاز نخست اجرای طرح جامع مالیاتی در استان عنوان کرد و افزود: در مرکز استان به دلیل کمبود فضای اداری و نداشتن ساختمان نتوانستیم طرح مذکور را اجرایی کنیم اما با پیگیری‌های انجام شده، یک ساختمان را خریداری کردیم و در مراحل پایان کار است.

 

حقیقی مژدهی با اشاره به اینکه فاز دوم طرح جامع مالیاتی در شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه، لنگرود، املش، سیاهکل، صومعه‌سرا، تالش و آستارا اجرایی می‌شود، بیان کرد: زیرساخت‌های طرح مذکور آماده شده است و به‌زودی اجرایی می‌شود.

 

وی از توافق خوداظهاری با اصناف در مالیات‌های مستقیم و غیر مستقیم در راستای رفع موانع تولید و همچنین نامگذاری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از طرف مقام معظم رهبری در سال 95 در گیلان خبر داد و تصریح کرد: توافق با اصناف یکی از بزرگ‌ترین حرکت‌های مالیاتی در دهه‌های اخیر در استان است.

 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان به توافق با 338 اتحادیه در راستای بند «ج» در استان اشاره کرد و گفت: امسال مانند سال گذشته مالیات مشاغل بازار ثابت نگه‌داشته شده و بازاریان هر مبلغی که در سال گذشته مالیات پرداخت کردند امسال همان مبلغ را پرداخت می‌کنند.

 

حقیقی مژدهی با اشاره به صدور اظهارنامه‌های مالیاتی در سال 95، خاطرنشان کرد: امسال صدور اظهارنامه‌های مالیاتی به طور الکترونیکی انجام شده و بیش از 137 هزار فقره در بند «ج» اظهارنامه دریافت کردیم.

 

وی، صدور تعداد بسیار اظهارنامه مالیاتی را نشان‌دهنده فرهنگ بالای مردم گیلان عنوان کرد و یادآور شد: امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش صدور اظهارنامه مالیاتی در استان داشتیم.

 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه صدور اظهارنامه مالیاتی یکی از حرکت‌های بزرگ و خوب در اصلاح مالیات مستقیم محسوب می‌شود، اظهار کرد: امسال با تشکیل جلسه‌های رفع موانع تولید توانستیم تعامل خوبی با واحدهای صنعتی و شرکت‌های در حال ورشکستگی در استان داشته باشیم.

فارس

 

                               

مالیات     اظهارنامه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :