موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارائه طرح

a/85247 :کد

0

ارائه طرح تولید بتن با استفاده از فناوری نانو در گیلان

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -ارائه طرح تولید بتن با استفاده از فناوری نانو در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی منتظری ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی لوشان با اشاره به تهیه طرح‌های صنعتی و معدنی به منظور جذب سرمایه‌گذاران به گیلان اظهار کرد: طرح‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان پیش‌بینی شده است.

 

وی به ارائه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو با ظرفیت سالانه 300 هزار تن در گیلان اشاره کرد و افزود: طرح مذکور به دلیل ایجاد طرح جدید تولید بتن و نبود واحد مشابه در استان ارائه شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه طرح معدنی تولید بتن با استفاده از فناوری نانو در شهرک صنعتی لوشان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات شهرک و دسترسی به امکانات جاده‌ای و مواد اولیه از ویژگی‌های شهرک صنعتی لوشان محسوب می‌شود.

 

منتظری، شهرک صنعتی لوشان را دارای آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی خواند و بیان کرد: شهرک مذکور تا فرودگاه 110 کیلومتر و بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی 130 کیلومتر فاصله دارند.

 

وی به وجود مواد اولیه مصالح دانه‌بندی «شن، ماسه و سیمان»، «نانو ـ رس‌ها»، «نانو ـ سیلیس» و «نانو ذرات اکسید آهن»، «تیتانیوم» و «آلومینیوم» در داخل کشور اشاره کرد و گفت: بتن با استفاده از فناوری نانو کاربرد بسیاری در داخل دارد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در استان، خاطرنشان کرد: سالانه چهار هزار تن ظرفیت طرح مذکور پیش‌بینی شده است.

 

منتظری، تعداد محدود واحدهای موجود را دلیل ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان ذکر کرد و یادآور شد: صادراتی بودن محصول و وجود بازار مصرف محلی از موارد دیگر در ارائه طرح مذکور در استان است.

 

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی آستارا برای ایجاد طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: استفاده از امکانات شهرک و زمینه برای صادرات به دلیل مرزی بودن آستارا از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی آستارا است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی در شهرک صنعتی آستارا اشاره کرد و افزود: شهرک صنعتی آستارا 180 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد ضمن اینکه آستارا دارای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

 

منتظری با اشاره به وجود مصالح دانه‌بندی شن، ماسه و سیمان در داخل کشور، خاطرنشان کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس، جمهوری آذربایجان، افغانستان و کشورهای CIS از اهداف صادراتی ارائه طرح معدنی تولید بلوک‌های طرح‌دار در گیلان است.

 

وی همچنین از ارائه طرح معدنی تولید سنگ ساختمانی تزئینی غیر گرانیتی با ظرفیت سالانه 9 هزار تن در گیلان خبر داد و یادآور شد: تعداد محدود واحدهای فعال در استان و همچنین میزان قابل توجه منابع معدنی دلیل ارائه طرح مذکور است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی لوشان برای اجرای طرح معدنی تولید سنگ ساختمانی تزئینی غیر گرانیتی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: استفاده از امکانات شهرک و همچنین دسترسی به جاده ترانزیت از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی لوشان است.

 

منتظری به وجود سنگ‌های معدنی در داخل کشور اشاره کرد و گفت: کشورهای حوزه دریای خزر، آسیای میانه و اروپای شرقی از اهداف صادراتی ارائه طرح معدنی تولید سنگ ساختمانی تزئینی غیر گرانیتی در گیلان است.

فارس

                               

ارائه طرح     تولیدبتن                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :