موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/85830 :کد

0

صادرات بیش از ۱۷ تن پنیر خامه‌ای از آستارا به روسیه

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۱
تعداد بازدید : ۵۵   
 تحلیل ایران -صادرات بیش از ۱۷ تن پنیر خامه‌ای از آستارا به روسیه

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات ۱۷ هزار و ۸۲۰ کیلوگرم پنیر خامه‌ای از طریق مرز زمینی این شهرستان به مقصد روسیه خبر داد.

بهرام پورضرب پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران گفت: سازمان دامپزشکی علاوه بر پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیردار و قرنطینه دام بر امر صادرات فرآورده‌های دامی نظارت دارد.

 

وی با بیان اینکه صبح امروز 17 هزار و 820 کیلوگرم محموله پنیر خامه کاله از طریق مرز زمینی گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شد، گفت: مقصد این محموله صادراتی روسیه است.

 

به گفته این مسؤول، تمام مجوزهای لازم محموله صادراتی مذکور توسط اداره‌کل دامپزشکی استان مازندران در قالب بسته‌بندی‌های کارتنی با نظارت شبکه دامپزشکی آستارا صادر شده است.

 

وی با بیان اینکه ارزش این محموله صادراتی 33 هزار و 265 یورو است، یادآور شد: پیش از این نیز 60 تن گوشت منجمد گاومیش با نظارت شبکه دامپزشکی آستارا به مقصد جمهوری آذربایجان صادر شده بود.

 

پورضرب خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی در زمینه مطالعه و تدوین برنامه‌های اجرایی بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت در راستای پیشگیری، کنترل و ریشه‌کنی بیماری‌های دامی و مشترک دامی فعال است.

 

به گفته وی، پذیرش هرگونه محموله‌های صادراتی مربوط به فرآورده‌های دام و طیور ایران در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا تصریح کرد: تمام محموله‌ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

فارس

                               

صادرات     پنیر خامه ای     پنیر خامه ای            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :