موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تسهیلات

a/87207 :کد

0

افزایش ۲۴ درصدی پرداخت تسهیلات کشاورزی گیلان

  ﺳﻪشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -افزایش ۲۴ درصدی پرداخت تسهیلات کشاورزی گیلان

مدیر امور شعب بانک کشاورزی گیلان از افزایش ۲۴ درصدی پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ در این استان خبر داد.

علیرضا طاهری امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به رشد قابل توجه پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی امسال نسبت به مدت مشابه سال 94 در گیلان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون با رشد 24 درصدی پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی مواجه هستیم.

 

وی به مشکل جذب اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی اشاره کرد و افزود: منابع در گیلان محدود است اما با تقاضای بسیار دریافت تسهیلات مواجه هستیم و در این زمینه همکاری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای دریافت سهم بیشتری از اعتبارات صندوق توسعه ملی حائز اهمیت است.

 

مدیر امور شعب بانک کشاورزی گیلان با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در پرداخت غرامت بیمه محصولات کشاورزی است، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته بانک کشاورزی غرامت کشاورزان را پرداخت می‌کرد و به حساب مطالبات خود از دولت می‌گذاشت.

 

طاهری به ابلاغیه از طرف قانونگذار و دولت در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال بانک کشاورزی باید منابع خود را در بخش تسهیلات هزینه کند و پرداخت غرامت از محل اختصاص اعتبارات انجام می‌شود.

 

وی، روند مذکور را دارای مشکلاتی خواند و بیان کرد: سال گذشته 46 میلیارد و 600 میلیون تومان خسارت به کشاورزان گیلان وارد شد و با پیگیری مسؤولان استان 29 میلیارد و 200 میلیون تومان را از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دریافت کردیم اما 17 میلیارد و 400 میلیون تومان باقی مانده است.

 

*غرامت بخش چای پرداخت نشده است

مدیر امور شعب بانک کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه 4.5 میلیارد تومان از غرامت بیمه محصولات کشاورزی مربوط به برنج است، تصریح کرد: 10 میلیارد و 700 میلیون تومان مربوط به غرامت بیمه محصول چای است و تاکنون حتی ریالی در بخش غرامت چای پرداخت نکردیم.

 

طاهری یادآور شد: حمایت محمدعلی نجفی استاندار گیلان برای دریافت غرامت از مرکز و انجام تعهدات در مقابل کشاورزان استان تاثیرگذار است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه نهضت خوبی در پرداخت تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: سال‌های 92، 93 و 94 با رشد قابل ملاحظه‌ای در پرداخت تسهیلات بخش مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی مواجه هستیم.

 

مدیر امور شعب بانک کشاورزی گیلان به پرداحت 243 میلیارد تومان تسهیلات در بخش مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی در سال 92 اشاره کرد و افزود: سال 93 مبلغ 297 میلیارد تومان تسهیلات در بخش مذکور در استان پرداخت شده است.

 

طاهری از پرداخت 322 میلیارد تومان تسهیلات در بخش مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی در سال 94 در گیلان خبر داد و بیان کرد: تسهیلات مذکور با نرخ سه درصد پایین‌تر از مصوبات شورای پول و اعتبار پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به خرید قابل توجهی تراکتور، کمباین، تیلر، نشاکار و موتور هرس و دروگر توسط کشاورزان گیلانی از محل تسهیلات مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی، تصریح کرد: بانک کشاورزی آمادگی دارد تسهیلات خرید ماشین‌های هرس و برداشت چای را از محل اعتبارات مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی به چایکاران استان پرداخت کند.

 

مدیر امور شعب بانک کشاورزی گیلان به همکاری تنگاتنگ این بانک با صندوق توسعه صنعت چای و سازمان چای کشور اشاره کرد و گفت: آمار قابل قبولی در پرداخت تسهیلات به افرادی که از طرف صندوق توسعه صنعت چای معرفی می‌شوند، ارائه کردیم.

فارس

                               

تسهیلات     بانک کشاورزی     چای کاران            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :