موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی همایش

a/87471 :کد

0

آغاز همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -آغاز همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی

همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در رشت آغاز شد.

به گزارش تحلیل ایران، همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی با همکاری اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و دانشگاه گیلان صبح امروز در سالن تالار حکمت این دانشگاه آغاز شد.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان در حاشیه مراسم مذکور هدف از برگزاری همایش مورد نظر را عملیاتی کردن شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان کرد.

 

هادی تیزهوش‌تابان با اشاره به اهمیت هماهنگی بین بخش‌ خصوصی و دولت گفت: تعامل لازم بین دولت و بخش‌خصوصی در گیلان وجود دارد.

 

وی تحقق منویات مقام معظم رهبری را هدف مهم از برگزاری همایش مذکور ذکر کرد و افزود: هماهنگی ارگان‌های بخش‌ خصوصی و دولت موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان ادامه داد: مقام معظم رهبری در شهریور سال 89 در دیدار با کارآفرینان برای نخستین بار واژه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.

 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی کردند، گفت: برای رفع نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل فشار اقتصادی دشمنان و آمادگی کشور برای جهش را معرفی کردند.

 

تیزهوش‌تابان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

 

وی ارکان اقتصاد مقاومتی را شامل مقاوم بودن اقتصاد، استفاده از تمام ظرفیت‌های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف بیان کرد.

 

این مسؤول تولیدات مناسب و توسعه صادرات را در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم دانست و یادآور شد: تسهیل در ارتباطات و برطرف شدن مشکلات اقتصادی به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند.

 

وی تثبیت نرخ ارز و ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازارهای ایران را از جمله عوامل تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

 

تیزهوش‌تابان گیلان را دارای ظرفیت تجارت با روسیه بیان کرد و متذکر شد: استفاده از فرصت‌های تجاری گیلان با کشورهای حاشیه خزر به‌ویژه روسیه می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی داشته باشد.

 

محمد سعید تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف گیلان، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، مهرداد لاهوتی رئیس مجمع نمایندگان گیلان و... از حاضران همایش ملی تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی هستند.

فارس

                               

بخش خصوصی     اقتصاد مقاومتی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :