موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/87512 :کد

0

موسسه‌های پولی و مالی زمینه‌سازان اقتصاد مقاومتی هستند

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -موسسه‌های پولی و مالی زمینه‌سازان اقتصاد مقاومتی هستند

قائم‌مقاوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کارآفرینان اجتماعی، سرمایه‌گذاران، بانک‌ها، صادرکنندگان مجوز و موسسه‌های پولی و مالی جزء تسهیل‌گران و زمینه‌سازان اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش تحلیل ایران، محمدسعید تسلیمی پیش از ظهر امروز در همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی با همکاری اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و دانشگاه گیلان در تالار حکمت این دانشگاه با اشاره به اقتصاد آب در دنیای امروز اظهار کرد: در آینده بحران آب مطرح است و تمام نقاط دنیا را با وجود منابع آب علامت‌گذاری می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه هر شهر و دیاری که در کنار آب است باید رونق بیشتری پیدا کند، به اثرگذاری بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: مفاهیم جدید و ارزش‌ساز در اقتصاد تاثیر‌گذار است.

 

قائم مقاوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه اگر سرلوحه فعالیت هر کسی اهتمام به حوائج و منافع عامه باشد موفق است، تصریح کرد: در بخش‌خصوصی هر بنگاهی که موفق شود منافع عامه را ببیند عاقبت به خیری در انتظار او است‌.

 

وی به تسهیل‌گران و زمینه‌سازان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: کارآفرینان اجتماعی، سرمایه‌گذاران، بانک‌ها، صادرکنندگان مجوز و موسسه‌های پولی و مالی جزو تسهیل‌گران و زمینه سازان اقتصاد مقاومتی هستند.

 

تسلیمی با اشاره به اینکه در تفکر اولیه بخش دولتی و بخش‌خصوصی در تاب‌آوری و خود مقاومتی مردم باید تغییر ایجاد شود، خاطرنشان کرد: بخش‌خصوصی و دولتی اقتصاد مقاومتی را شکل می‌دهند و مردم در بالای آن قرار دارند و راهی به غیر از تعامل بین بخش‌خصوصی و دولتی با مردم وجود ندارد‌.

 

وی با تصریح بر اینکه نیازمند نگرش دو نگاه متفاوت از یک دریچه هستیم، اضافه کرد: بخش دولتی و خصوصی باید با همدیگر به رفاه و سعادت مردم توجه داشته باشند.

 

قائم مقاوم وزیر علوم لازمه اقتصاد مقاومتی را هماهنگی نگرش‌ها و همخوانی روش‌ها بین تمام دست‌اندرکاران بخش دولتی و خصوصی دانست و اظهار کرد: اگر این اتفاق بیفتد بی‌تردید نوآوری راهبردی در اقتصاد رخ می‌دهد.

 

وی با پیشنهاد یک طرح درباره هدفمندی دوباره یارانه‌ها، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با محوریت بخش‌خصوصی انجام می‌شود و در این راستا فرصت‌هایی وجود دارد که باید آنها را کشف کرد ضمن اینکه فرصت‌هایی نیز وجود دارد که باید عملیاتی شود.

 

تسلیمی یادآور شد: سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی داریم و باید بخش نوظهور خصوصی دولتی را به آن اضافه کنیم ضمن اینکه سرمایه‌گذاری اجتماعی بخش‌خصوصی بر پایه یارانه‌های مردم پیشنهاد می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه یارانه‌های ماهانه مردم در طول زمان تبدیل به سهام سرمایه گذاری شود، یادآور شد: هدفمندی موثر توسط بخش‌خصوصی بسیار مهم است.

 

قائم مقاوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری متذکر شد: یارانه‌ها در ماه توسط بخش‌خصوصی به عنوان اقساط سرمایه‌گذاری دریافت شود و این امر نیازمند تشویق جامع و دامنه‌دار بوده و رسانه‌ها می‌توانند در جذب بیشتر یارانه‌ها کمک کنند.

فارس

                               

اقتصاد مقاومتی     یارانه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :