موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست خودروهای آلاینده

a/91505 :کد

0

برخورد با خودروهای آلاینده محیط زیست در آستارا

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -برخورد با خودروهای آلاینده محیط زیست در آستارا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از توقیف یک دستگاه خودروی آلاینده محیط زیست در این شهرستان خبر داد و گفت: با خودروهای آلاینده محیط زیست برخورد می‌شود.

محمدرضا روشنی امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به توقیف یک دستگاه خودروی آلاینده محیط زیست در این شهرستان، اظهار کرد: سرنشینان خودروی مذکور اقدام به پرتاب آشغال از پنجره خودرو کرده بودند.

 

وی افزود: خودروی راننده متخلف توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با همکاری عوامل پلیس راه توقیف و به پرداخت 300 هزار ریال جریمه محکوم شد.

 

روشنی تصریح کرد: طبق ماده 206 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، پرتاب هرگونه زباله، مواد آلاینده از پنجره خودرو به بیرون و... تخلف بوده و راننده متخلف جریمه می‌شود.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا بر ضرورت پاکیزه نگه‌داشتن محیط زیست و معابر عمومی توسط سرنشینان خودروها تأکید کرد و گفت: با سرنشینان خودروهایی که با ریختن زباله به سطح خیابان و معابر عمومی به چهره محیط زیست آسیب وارد می‌کنند طبق قانون برخورد می‌شود.

 

وی اتخاذ جریمه برای حذف پرتاب زباله به بیرون خودرو در حفظ محیط زیست را یک اقدام موثر خواند و از مسافران و گردشگران خواست تا از پرتاب هرگونه زباله و مواد آلاینده از داخل خودرو به بیرون خودداری کرده و در حفظ محیط زیست پیرامون خود بکوشند.

 

روشنی به نقش تأثیرگذار شهروندان در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: طبق اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌‌شود و تمام اقشار جامعه در قبال این مهم مسؤول هستند.

 

وی در تشریح روش‌های حفاظت از محیط زیست، یادآور شد: اطلاع‌رسانی و آموزش مبانی محیط زیست به گروه‌های هدف و فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست برای اقشار مختلف جامعه از جمله راهکار حفاظت از محیط زیست است.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا حساس کردن افکار عمومی در مقابل جفای انسان نسبت به طبیعت را از جمله کارآمدترین روش‌ها برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

فارس

                               

خودروهای آلاینده     آستارا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :