موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی زکات

a/92482 :کد

0

تشکیل بیش از ۱۰۰۰ شورای زکات در گیلان

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -تشکیل بیش از ۱۰۰۰ شورای زکات در گیلان

رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی گیلان از تشکیل یک‌هزار و ۷۰ شورای زکات در این استان خبر داد و گفت: گیلان زکات واجب ندارد اما گام‌های بسیار خوبی در این مسیر برداشته شده است.

حجت‌الاسلام حامد آزمایش صبح امروز در حاشیه برگزاری نخستین تور خبری یاوران زکات در گیلان در گفت‌وگو با تحلیل ایران اظهار کرد: این تور متشکل از خبرنگاران یاور زکات است تا از نزدیک با افرادی که زکات اموال خود را  پرداخت می‌کنند آشنا شوند و در جامعه فرهنگ‌سازی کنند.

 

وی با بیان اینکه این اقدام برای نخستین بار در گیلان انجام شده تا برای استان‌های دیگر نیز الگو شود افزود: تشکیل شورای زکات در مناطق مختلف استان دارای مزیت‌هایی بوده و موجب می‌شود زکات زودتر به دست فقرای واقعی برسد.

 

رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان ادامه داد: شناسایی محرومان واقعی در مناطق مختلف توسط شوراهای زکات در همان منطقه و بدون گذراندن مراحل بروکراسی اداری انجام می‌شود.

 

به گفته وی، از سه سال پیش تاکنون زکات فطره نیز به کمیته امداد نمی‌آید و مسجد هر منطقه زکات فطره را جمع‌آوری کرده و توزیع می‌کنند.

 

آزمایش گفت: اعضای شورای زکات هر منطقه پس از توزیع زکات به محرومان باید به دبیرخانه زکات که همان اداره کل کمیته امداد امام(ره) در استان است لیست ارائه دهند.

 

وی نماینده ولی فقیه در گیلان را رئیس شورای زکات و اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان را دبیرخانه شورای زکات عنوان کرد و یادآور شد: در اجرای طرح فرهنگ‌سازی زکات هر دستگاه باید نقش خود را جدی‌تر ایفا کند.

 

این مسؤول صدا و سیما، جهاد کشاورزی امور اقتصاد و دارایی سازمان تبلیغات اسلامی بهزیستی و ... را عضو شورای زکات در هر استان عنوان کرد و متذکر شد: در گیلان یک‌هزار و 70 شورای زکات تشکیل شده است.

 

وی گیلان را دارای زکات واجب ندانست و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه گیلان زکات واجب ندارد اما گام‌های بسیار خوبی در این مسیر برداشته شده است.

 فارس

                               

زکات     شورای زکات                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :