موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی احداث پیاده‌راه

a/92530 :کد

0

احداث پیاده‌راه فرهنگی در بندر انزلی

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۱۳۵   
 تحلیل ایران -احداث پیاده‌راه فرهنگی در بندر انزلی

شهردار بندر انزلی از موافقت ۷۹ درصد از بازاریان و مردم نسبت به احداث پیاده‌راه فرهنگی در خیابان سپه این شهر خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، رضا پورشعبان صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهر با اشاره به اجرای یک‌هزار و 405 مترمربع کف‌پوش از جنس بتن دکوراتیو در ورودی اصلی بلوار قدس اظهار کرد: شهروندان و گردشگران از اجرای نورپردازی در کف و نصب سه یادمان ماهی فروش، چانچوکش و صیاد استقبال کردند.

 

وی به احداث پیاده‌راه فرهنگی در بندر انزلی اشاره کرد و افزود: 79 درصد از بازاریان و مردم موافق احداث پیاده‌راه فرهنگی در خیابان سپه بندر انزلی هستند.

 

شهردار بندر انزلی با بیان اینکه آبرو بتنی در مسیرهای آسفالت و محله‌های «کلیور» قدیم، «نویر کلیور2» و «میان‌پشته» برای نخستین بار تولید و اجرایی شده است، تصریح کرد: مسیر آبرو بتنی مذکور در «غازیان» 5 هزار و 400 متر است.

 

پورشعبان، هدایت صحیح آب‌های سطحی به‌ویژه در زمان بارندگی را از اهداف اجرای طرح مذکور در بندر انزلی خواند و بیان کرد: افزایش طول عمر آسفالت معابر از جمله اهداف اجرایی کردن طرح مذکور است.

 

وی به رضایت شهروندان در ارائه خدمات مطلوب‌تر به ساکنان محله‌های اقشار کم‌درآمد در بندر انزلی اشاره کرد و گفت: صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها، احداث و بازسازی بلوک‌های محله‌ای از دیگر اهداف تولید و اجرای آبروی بتنی در بندر انزلی است.

 

شهردار بندر انزلی با اشاره به احداث پارک «عاشورا» در این شهر، خاطرنشان کرد: امسال احداث پارک «شقایق»، بلوار «لاله‌های تالابی»، پارک زنده‌یاد «راستین قایقران» و توسعه و بازسازی، بهسازی و تجهیز بیش از 20 پارک محله‌ای، ناحیه‌ای و بلوار در 170 محله از محله‌های شهر بندر انزلی در حال اجرا است.

 

پورشعبان به ایجاد محیطی امن، زیبا و متنوع برای تمام سن‌ها در بندر انزلی اشاره کرد و یادآور شد: پارک جنگلی در ورودی شهر پس از دروازه ماهی از جمله اقدام‌های مذکور است.

 

وی با بیان اینکه پارک جنگلی ورودی شهر بندر انزلی دارای سیستم روشنایی شده است، اظهار کرد: 9 آلاچیق بتنی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پارک مذکور احداث شده است.

 

شهردار بندر انزلی به ایجاد پارک جنگلی با نگاه ایجاد محیطی امن برای شهروندان و گردشگران و همچنین ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری اشاره کرد و افزود: پارک جنگلی ورودی شهر بندر انزلی دارای امتیاز برق 30 کیلووات است.

 

پورشعبان از کابل‌کشی و اجرای سیستم روشنایی در محدوده‌ای به مساحت پنج هکتار در پارک جنگلی بندر انزلی خبر داد و بیان کرد: لایروبی و بازسازی برکه موجود به مساحت دو هکتار در پارک مذکور انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه 50 آلاچیق دارای برق در پارک جنگلی بندر انزلی احداث شده است، تصریح کرد: احداث جاده دسترسی مورد نیاز، نصب سازه‌های بتنی به منظور نصب چادر گردشگران، احداث 16 دهنه سرویس بهداشتی جدید، احداث 15 مورد سرویس ظرفشویی برای خانواده‌ها، احداث نمازخانه و احداث نرده بتنی به طول 300 متر از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط شهرداری بندر انزلی است.

فارس

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :