موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خدمات خانگی

a/92742 :کد

0

تدوین آیین‌نامه ساماندهی خدمات خانگی در گیلان

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۸۶   
 تحلیل ایران -تدوین آیین‌نامه ساماندهی خدمات خانگی در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از تدوین آیین‌نامه ساماندهی خدمات خانگی در قالب پیشنهاد ملی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمود ایزددوست ظهر امروز در جلسه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تبریک فرا رسیدن هفته دولت اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوی مدیران در نظام اسلامی هستند.

 

وی به دستاوردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اشاره کرد و افزود: فرآیندهای مرتبط با اهداف و برنامه‌های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اجرایی شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه کانون کارآفرینی استان تاسیس شده است، تصریح کرد: آیین‌نامه ساماندهی خدمات خانگی در قالب پیشنهاد ملی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان تدوین شده است.

 

ایزددوست، کاهش حوادث ناشی از کار را از دستاوردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خواند و بیان کرد: افزایش آرای سازشی، تنظیم روابط کار و نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مربوط به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی انجام شده است.

 

وی به رشد 62 درصدی اشتغال دوباره مقرری بگیران بیمه بیکاری در گیلان اشاره کرد و گفت: اجرای دقیق مهم‌ترین وظایف مرتبط با فرآیندهای تعاون از جمله اقدام‌های انجام شده در استان است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به توزیع بخش عمده سبد کالا توسط اتحادیه‌های کارکنان دولت و فرهنگیان، خاطرنشان کرد: تفاهمنامه همکاری بین اداره کل و اتاق تعاون به منظور تفویض بخشی از وظایف اداره کل مذکور در راستای کاهش تصدی‌گری دولت منعقد شده است.

 

ایزددوست از کیفی‌سازی تعاونی‌ها در گیلان خبر داد و یادآور شد: کارگروه ترویج تعاون برای نخستین بار در کشور در گیلان تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه احداث مکان‌های ورزشی از اقدام‌های انجام شده توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان است، اظهار کرد: برگزاری مسابقه‌های ورزشی و اعزام تیم به مسابقات کشوری از جمله اقدام‌های انجام شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های بالادستی و اسناد توسعه‌ای در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و افزود: گیلان رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار در کشور را کسب کرده است.

 

ایزددوست با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان، بیان کرد: سال 93 نرخ بیکاری گیلان 13.2 درصد بود و این نرخ در سال 94 به 11 درصد رسید و شاهد کاهش 2.2 درصدی نرخ بیکاری در استان هستیم.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :