موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کاهش سزارین

a/92890 :کد

0

کاهش ۱۰ درصدی سزارین در کشور

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۹۸   
 تحلیل ایران -کاهش ۱۰ درصدی سزارین در کشور

مدیر کل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از کاهش ۶ تا ۱۰ درصدی عمل سزارین در بیمارستان‌های کشور خبر داد.

محمداسماعیل مطلق امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران اجرای طرح نظام سلامت را یکی از بهترین طرح‌ها برای کاهش هزینه درمان از جیب مردم دانست و اظهار کرد: اجرای این طرح در مراکز استان‌ها به نفع مردم است.

 

وی با بیان اینکه چهار عمل اصلی در بیمارستان‌های کشور در راستای طرح نظام سلامت اجرا شده است، افزود: متخصص داخلی، زایمان، بیهوشی و ارتوپدی در طرح نظام سلامت اجرا شده است.

 

مدیر کل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت یکی از مشکلات پزشکان بیمارستان‌های دولتی را عدم پرداخت کارانه به مدت هفت ماه عنوان کرد و گفت: پزشکانی که تازه فارغ‌التحصیل شدند باید دلگرم باشند بنابراین پرداخت کارانه به آنها مهم است.

 

وی آگاهی به خانواده‌ها را در ترویج زایمان طبیعی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: 80 درصد زنان باردار که زایمان طبیعی انجام دادند از این روش راضی بودند.

 

مطلق رایگان بودن زایمان طبیعی را از ویژگی‌های آن دانست و یادآور شد: در برخی استان‌ها 6 و بعضی دیگر 10 درصد عمل سزارین کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه در طرح نظام سلامت کشور زیرمیزی و رومیزی در تمام شهرها دیده نمی‌شود، گفت: تمام بیمارستان‌ها مملو از متخصصان بوده و خدمات لازم را به بیماران ارائه می‌دهند.

 

مدیر کل سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت کاهش مرگ و میر و معلولیت را حاصل حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دولتی دانست.

 

وی یادآور شد: سال گذشته یک میلیون و 570 هزار تولد در کشور صورت گرفت که از پزشکان بیمارستان‌ها خدمات دریافت کردند.

 

به گفته مطلق، بر اساس منابع بین‌المللی امید به زندگی در ایران برای زنان 80 سال و مردان 76 سال افزایش یافته است.

فارس

                               

کاهش سزارین     سزارین                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :