موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نبود طرح تفصیلی

a/92950 :کد

0

نبود طرح تفصیلی از مشکلات شهر لاهیجان است

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۱۰۰   
 تحلیل ایران -نبود طرح تفصیلی از مشکلات شهر لاهیجان است

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لاهیجان گفت: نبود طرح تفصیلی و عدم همکاری برخی مدیران اداره‌ها در اجرای طرح‌های عمرانی از مشکلات مهم این شهر است.

به گزارش تحلیل ایران، فرشید فقیه شجاعی ظهر امروز در نشست مشترک اعضای شورای اسلامی این شهر با فرماندار لاهیجان با تبریک آغاز هفته دولت، اظهار کرد:  همکاری نکردن برخی اداره‌ها در اجرای طرح‌های عمرانی شهرداری از جمله مشکلات موجود در لاهیجان است.

 

وی با بیان اینکه حفظ حریم‌های شهر به‌ویژه در ضلع جنوبی خیابان شیخ زاهد و حاشیه کوه و منطقه کوبیجار هزینه هنگفتی برای شهرداری لاهیجان دارد، افزود: عدم تهیه طرح تفصیلی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لاهیجان ادامه داد: نبود طرح تفصیلی مشکلاتی مانند تصویب 38 متر عرض ضلع شمالی کمربندی در طرح جامع که شورا اصرار به بازنگری دوباره آن در قرینه ضلع جنوبی 27.5 برای پیشگیری از پرداخت هرگونه غرامت را دارد موجب مشکلات زیاد برای شهروندان شده است.

 

وی همکاری نکردن برخی اداره‌ها در اجرای طرح مذکور را از دیگر مشکلات عنوان کرد و یادآور شد: برخی از کوچه‌ها و معابری که اکنون توسط شهرداری در حال اجرای آسفالت است، تأسیسات زیربنایی مانند آب و فاضلاب ندارد.

 

فقیه‌شجاعی با اشاره به اینکه با وجود پیگیری‌های چندین ساله شهروندان و عدم ارائه خدمات توسط اداره‌ها، شهرداری ناگزیر به آسفالت برخی کوچه‌ها شده است، ادامه داد: عدم لوله‌گذاری حدود 20 متر فاضلاب بهداشتی برای اتصال رینگ فاضلاب شهری در دور میدان گیل از جمله مشکلات است.

 

وی اضافه کرد: سال‌هاست که طی مصوبه شورای اسلامی برای برطرف شدن مشکل شهروندان در مناطق محروم، بخش اعظمی از هزینه‌های لوله‌گذاری جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب توسط شهرداری تأمین می‌شود.

 

این مسؤول وجود پرونده‌های حقوقی سنوات گذشته را موجب پرداخت غرامت‌های سنگین توسط شهرداری لاهیجان دانست و یادآور شد: از فرماندار لاهیجان می‌خواهیم برای برطرف شدن  مشکل طرح تفصیلی شهر لاهیجان، شورای اسلامی شهر و شهرداری را یاری کند.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :