موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/92955 :کد

0

عملکرد خوب دولت در حوزه بهداشت و درمان آستارا

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -عملکرد خوب دولت در حوزه بهداشت و درمان آستارا

فرماندار آستارا عملکرد دولت در حوزه سلامت و درمان این شهرستان را خوب توصیف کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیروس شفقی ظهر امروز در آیین تجلیل از جامعه پزشکان این شهرستان با تبریک سالروز فرارسیدن روز پزشک، اظهار کرد: حرفه پزشکی یکی از جایگاه‌های حساس، تأثیرگذار و ارزشمند در جامعه است.   

 

وی با بیان اینکه اکنون کتاب ابوعلی سینا در دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شود، افزود: روز پزشک فرصت ارزشمندی است تا بتوانیم از زحمات تلاشگران عرصه تأمین سلامت در جامعه قدردانی کنیم.  

 

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تمام مسؤولان دستگاه‌های استانی و شهرستانی در راستای تسکین آلام روحی و جسمی مردم گام برمی‌دارند گفت: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید با تمام کاستی‌هایی که در بحث عدم فروش نفت و بروز مشکلات درآمدی وجود داشت دولت در بخش سلامت و درمان و دیگر حوزه‌ها عملکرد خوبی داشته است.

 

شفقی با اشاره به وضعیت بهداشتی و درمانی آستارا گفت: بهبود هتلینگ بیمارستان، وضعیت مساعد مراکز و خانه‌های بهداشت، احداث کلینیک تخصصی و تحویل ابنیه بیمارستان 132 تخته خوابی به دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز آن، از جمله اتفاق‌های خوبی هستند که در این شهرستان به وقوع پیوسته است.      

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا نیز در آیین مذکور با اشاره به اینکه پزشکان پرچمداران نظام سلامت کشور هستند اظهار کرد: امر سربازی از بهداشت و درمان کشور و تأمین تندرستی جامعه به‌عهده پزشکان و پیراپزشکان است.

 

 سید حسین احمدی با تصریح بر اینکه نگاه مردم، مطبوعات، سیاسیون و قانونگذاران به جامعه پزشکی یک نگاه ویژه است، گفت: پزشکان و پیراپزشکان به لحاظ مدت تحصیل، ضریب هوشی و اثربخشی خدمات‌دهی به مردم ویژه و خاص هستند.  

 

وی تصریح کرد: در شهرستان آستارا پزشکان، دندانپزشکان، دارو سازان، کارکنان شبکه بهداشت و نظام پزشکی در دو بخش خصوصی و دولتی به مردم آستارا، تالش، گردشگری داخلی و خارجی خدمات نظام سلامت ارائه می‌دهند.

 

این مسؤول با بیان اینکه 50 درصد از نظام درمانی شهرستان به‌عهده بخش‌خصوصی است، خاطرنشان کرد: به لحاظ آماری سالانه حدود 250 هزار نفر مراجعه در بخش درمانی بیمارستان، 150 هزار نفر مراجعه در بخش بهداشت و 250 هزار نفر مراجعه در بخش‌های خصوصی شهرستان ثبت می‌شود.

 

در آیین مذکور 23 نفر از پزشکان نمونه و پیشکسوت آستارا توسط مسؤول شبکه بهداشت و درمان و نظام پزشکی آستارا تجلیل شدند.

فارس

 

                               

بهداشت و درمان     آستارا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :