موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محصولات کشاورزی

a/94109 :کد

0

ارزآوری حدود ۵۵ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در آستارا

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -ارزآوری حدود ۵۵ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در آستارا

مدیر جهاد کشاورزی آستارا از ارزآوری حدود ۵۵ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، ایرج شیارکار پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به صادرات 28 نوع محصول کشاورزی در آستارا، اظهار کرد: از محل صادرات محصولات کشاورزی 55 میلیون و 729 هزار و 150 دلار ارز وارد کشور شده است.

 

وی وزن محصولات مذکور را 65 هزار و 657 تن عنوان کرد و افزود: محصولات صادر شده به لحاظ وزنی و ارزش دلاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برابر بوده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: محصولاتی نظیر پیاز، چغندر، خرما، کیوی، گوجه‌فرنگی، کلم، سیب‌زمینی، آلوچه، بادمجان، چای و هندوانه به مقصد روسیه، آذربایجان، بلاروس و کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

 

شیارکار با اشاره به واردات 12 نوع محصولات کشاورزی در پنج ماه نخست امسال گفت: این مقدار محصولات به وزن 60 هزار و 501 تن از کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکمنستان از طریق مرز آستارا وارد کشور شده است.

 

وی محصولات وارداتی را شامل تخته سوزنی، ارزن، سبوس، موز، راش، دسته بیل، مغز دانه آفتابگردان و تخته سوزنی برگ، باریکه چوب، ریشه شیرین بیان و دانه گل رنگ بیان کرد.

 

به گفته این مسؤول، در مدت مذکور هشت نوع محصول به وزن 7 هزار و 515 تن از طریق مرز آستارا با نظارت و اعمال کنترل به کشورهای حاشیه خلیج فارس ترانزیت شده است.

 

وی آرد گندم، پیاز، جو، نخود، گوجه فرنگی، مغز فندق و تخته‌های سوزنی برگ را از جمله محصولات ترانزیت شده عنوان کرد.

 

شیارکار با بیان اینکه در مدت مذکور ترانزیت محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 44 درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: امسال واردات محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزن 43 درصد افزایش داشته است.

فارس

                               

محصولات کشاورزی     ارز آوری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :