موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پروژه غیرهمسطح

a/94274 :کد

0

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۷۶   
 تحلیل ایران -پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل میزان پیشرفت پروژه غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان را ۷۵ درصد عنوان کرد.

به گزارش تحلیل ایران، علی نورزاد صبح امروز در جریان بازدید از روند پیشرفت تقاطع غیرهمسطح فومن‌ـ‌شفت‌ـ‌سراوان، اظهار کرد: این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی محور فومن‌ـ‌شفت‌ـ سراوان را بخشی از کریدور آستارا‌ـ‌رضوانشهر‌ـ‌سراوان عنوان کرد و افزود: این پروژه به طول 34 کیلومتر بوده و نقش کنارگذر جنوب غربی رشت را ایفا می‌کند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مطالعات دقیق صورت گرفته، احداث 4 دستگاه تقاطع غیر همسطح در کیلومترهای 2،11،19 و29 با عنوان تقاطع‌های فومن‌ـ‌شفت‌ـ آقاسید شریف و شهر صنعتی شناسایی و احداث آن الزامی شده است.

 

وی با بیان اینکه مطالعات پروژه مذکور در سال 1386 تکمیل و بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز شد، گفت: اکنون عملیات اجرایی محور شفت‌ـ آقاسید شریف شهر صنعتی رشت تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

نورزاد تکمیل پروژه محور تقاطع غیرهمسطح فومن را نیازمند 310 میلیارد ریال اعتبار دانست و تصریح کرد: برای این پروژه بالغ بر 250 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و توسعه گردشگری در مناطق مسیر تقاطع مذکور به‌ویژه فومن و روستای ماسوله، برقراری ترافیک روان و ایمن و کاهش تصادفات جاده‌ای را از مهم‌ترین مزیت‌های احداث پروژه مذکور عنوان کرد.

 

علیرضا محفوظی معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت راه و شهرسازی نیز مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل را در بازدید از روند پیشرفت تقاطع غیر همسطح فومن همراهی کرد.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :