a/94643 :کد

0

ضرورت تجدیدنظر درباره لایحه برنامه ششم توسعه کمک به شهرداری‌

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -ضرورت تجدیدنظر درباره لایحه برنامه ششم توسعه کمک به شهرداری‌

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت گفت: بند دو ماده ۴ لایحه برنامه ششم توسعه درباره کمک به شهرداری‌ها اشکالاتی دارد و باید تجدید نظر شود.

اسماعیل حاجی‌پور امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به لایحه برنامه ششم توسعه درباره کمک به شهرداری‌ها، اظهار کرد: بند دو ماده 4 لایحه برنامه ششم توسعه درباره کمک به شهرداری‌ها اشکالاتی دارد و باید در آن تجدید نظر شود.

 

وی ادامه داد: در لایحه مذکور آمده پول‌هایی که در سال‌های گذشته از ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شد نباید از این پس مستقیم واریز شود.

 

به گفته رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت، براساس لایحه مذکور تمام پولی که قرار است از ارزش افزوده به شهرداری‌ها تعلق بگیرد باید در ابتدا به حساب خزانه و پس از آن به حساب سازمان برنامه و بودجه واریز شود.

 

وی با بیان اینکه با این اقدام عملاً شوراها و دهیاری‌ها تبدیل به یک دستگاه دولتی می‌شوند، تصریح کرد: لایحه مورد نظر شهرداری‌ها را در بحث بودجه با چالش مواجه می‌کنند.

 

حاجی‌پور با بیان اینکه با تصویب لایحه مذکور تأیید و نظارت بر بودجه شهرداری‌ها توسط شورا نقض می‌شود، خاطرنشان کرد: نباید چنین اقدامی صورت بگیرد.

 

وی یادآور شد: از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به‌ویژه رئیس مجمع نمایندگان گیلان می‌خواهیم موضوع مذکور را پیگیری و از بروز مشکلات متعاقب آن جلوگیری کنند.

 

رئیس شورای شهرستان رشت بند دو ماده 4 لایحه برنامه ششم توسعه را مورد اعتراض اعضای شوراهای کشور دانست و یادآور شد: قرار است تمام شوراهای اسلامی شهرهای کشور اعتراض خود را پیرامون این لایحه به صورت مکتوب اعلام کنند.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :