a/94688 :کد

0

پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان رشت افتتاح می‌شود

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱۴۲   
 تحلیل ایران -پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان رشت افتتاح می‌شود

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری رشت از افتتاح پروژه بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان این شهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در هفتم شهریورماه جاری خبر داد.

عاطفه چیرانی امروز در گفت‌وگو با تحلیل ایران با اشاره به افتتاح پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان این شهر اظهار کرد: پروژه بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان رشت صبح فردا با حضور ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

 

وی بهسازی بافت تاریخی سبزه‌میدان را فاز دوم از گام نخست سند بازآفرینی رشت دانست و گفت: این پروژه در ادامه پیاده‌راه فرهنگی رشت به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری رشت ادامه داد: در بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان، تمام حساسیت‌های میراثی لحاظ شده زیرا این میدان به عنوان اثر ملی ثبت شده است.

 

وی درباره پروژه مذکور تصریح کرد: سعی کردیم سبزه‌میدان را با نگاهی به مدت زمانی طولانی که از احداث آن می‌گذرد و معماری شهری دوره قاجاریه و پهلوی اول و بر اساس تصاویر قدیمی بازسازی کنیم.

 

 

به گفته چیرانی، قرار است در مراسم افتتاحیه پروژه بازآفرینی رشت از پنج سردیس مانند سردیس عالم ربانی بهجت فومنی و آیت‌الله ضیابری و... پرده‌برداری شود.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :