موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتشار کتاب

a/94943 :کد

0

انتشار ۸۰ هزار عنوان کتاب در سال ۹۴

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -انتشار ۸۰ هزار عنوان کتاب در سال ۹۴

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب در کشور منتشر شده است، گفت: تعداد کتابخانه‌ها به بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ کتابخانه رسیده و فروش سینماها افز

به گزارش تحلیل ایران، سید عباس صالحی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی‌ـ هنری این شهرستان با تبریک هفته دولت اظهار کرد: منطقه رضوانشهر شهر مینیاتوری ایران و دارای طبیعت، کوه و جلگه و دریای بی‌نظیر است.

 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اقوام این شهرستان نمادی از ترکیب قومیت و اقوام ایرانی و مذاهبی هستند که در رضوانشهر حضور دارند و تشیع و تسنن به عنوان دوبال امت اسلامی در 14 قرن پابه‌پای همدیگر در شکوفایی این تمدن همراه و همدل و هم‌گام بوده‌اند.

 

صالحی با بیان اینکه شهرستان رضوانشهر نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با برابری و همدلی و همراهی در کنار هم زندگی کرد، افزود: رضوانشهر منطقه‌ای است که 14 قرن به صورت پیوسته طبیعت زیبایش را در کنار جامعه انسانی‌اش قرار داده است.

 

وی ایران را برخوردار از امنیتی بالا و پایدار دانست و خاطرنشان کرد: همسایگان ما از امنیت بی‌بهره هستند و این امنیت ما ریشه در روح ایرانی و همراهی، مدارا و همگامی و تعامل دارد.

 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تصریح بر اینکه رضوانشهر یکی از نمادهای تاریخی ایران است، اضافه کرد: خانه فرهنگ و هنر این شهرستان از جنس اهالی این منطقه است و از امروز می‌توانند شکوفایی خود را بیش از گذشته نشان دهند.

 

وی هفته دولت را فرصتی مناسبی برای ارتباط دولت و ملت دانست و یادآور شد: دولت خادم ملت بوده و در مجمع‌های عمومی ملت باید دستاوردهای دولت بیان شود.

 

صالحی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 80 هزار عنوان کتاب در کشور منتشر شده است، خاطرنشان کرد: تعداد کتابخانه‌ها به بیش از 3 هزار و 200 کتابخانه رسیده و فروش سینماها افزایش چشمگیری یافته است.

 

وی با تصریح بر اینکه عملکردها به این معنا نیست که به اندازه ظرفیت مردم کار کرده‌ایم، یادآور شد: هر قدر دولتمردان برای مردم ایران فعالیت کنند باز هم اندک است و باید تلاش‌های بسیاری صورت گیرد.

 

مجتمع فرهنگی‌‌ ـ هنری رضوانشهر با زیربنای یک‌هزار و 600 متر مربع در دو طبقه تشکیل با نمای سنگ و آجر و اعتبار 2 میلیارد و 550 میلیون تومان ساخته شده است.

فارس

                               

انتشار کتاب     فروش سینماها                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :