موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اجرای طرح

a/95065 :کد

0

اجرای طرح تجهیز و نوسازی در۱۲۷هکتار اراضی شالیزاری رضوانشهر

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۱۰۸   
 تحلیل ایران -اجرای طرح تجهیز و نوسازی در۱۲۷هکتار اراضی شالیزاری رضوانشهر

فرماندار رضوانشهر از اجرای طرح تجهیز و نوسازی در ۱۲۷ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، عسکر حسنی‌پور صبح امروز در جریان بازدید از اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: یکی از اهداف دولت این است که در بخش زیرساخت‌ها اقدام‌های مفید و موثری را انجام دهد.

 

فرماندار رضوانشهر افزود: پیش‌بینی می‌شود در برنامه‌ای سه ساله حدود 5 هزار و 700 هکتار اراضی شالیزاری که قابلیت اجرای طرح مذکور را دارند، تجهیز و نوسازی شوند.

 

وی مزایای اجرای طرح مذکور را شامل احداث تاسیسات زیربنایی مانند جاده‌های دسترسی به مزارع، احداث انهار، آبیاری و زهکشی و ایجاد بستر مناسب برای عملیات مکانیزاسیون کشاورزی، کشت دوم، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و مدیریت بهتر مزارع شالیزاری عنوان کرد.

 

مدیر اداره جهاد کشاورزی نیز در مراسم بازدید مذکور با اشاره به اجرای طرح تجهیز و نوسازی شالیزارهای این شهرستان، گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 600 میلیون ریال در چهار روستای رضوانشهر اجرا شده است.

 

جلال مولاجعفری، افزود شهرستان رضوانشهر 10هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که تاکنون 3 هزار و 866 هکتار در آن طرح تجهیز و نوسازی به اجرا درآمده است.

 

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت نخستین مزرعه پرورش ماهیان خاوری در روستایی الله‌بخش‌محله رضوانشهر در زمینی به مساحت سه هزار و 657 مترمربع با زیربنای یک‌هزار و 18 مترمربع با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و 6 نفر مشغول به‌کار شدند.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :