موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی برنامه تدبیر

a/95095 :کد

0

انتشار کتاب جدید برنامه تدبیر تا ۱۵ روز دیگر

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -انتشار کتاب جدید برنامه تدبیر تا ۱۵ روز دیگر

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از انتشار کتاب جدید برنامه تدبیر تا ۱۵ روز دیگر خبر داد.

صادق صادق‌پور در حاشیه برگزاری همایش «تحلیل گام‌های اجرایی برنامه تدبیر» در بندرانزلی در گفت‌وگو با تحلیل ایران اظهار کرد: رابطان برنامه تدبیر در استان‌ها و نماینده مدیران مجری برنامه در بندرانزلی گردهم آمدند تا مشکلات یک سال گذشته این برنامه را آسیب‌شناسی کرده و با همدیگر تدابیری اتخاذ کنند تا در سال آینده شرایط مناسب‌تری را برای برنامه تدبیر داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه مدیران مدارس با کمک نیروهای خود باید وضعیت موجود در مدرسه را شناسایی کنند، افزود: مدیران مدارس باید با تحلیل فرصت‌های اصلی را تشخیص داده و با هدف‌گذاری برنامه را برای همکاران و مخاطبان خود تبیین کنند.

 

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای نرم‌افزار تدبیر در یک‌هزار و 300 مدرسه طی سال گذشته، خاطرنشان کرد: روش کار نرم‌افزار تدبیر این است که در ابتدا مدیر وضعیت موجود را در نرم‌افزار به ثبت می‌رساند و در طول سال مدرسه را ارزیابی کرده و نتایج آن را به منطقه خود اعلام می‌کند و منطقه خودارزیابی فرآیندی و ابتدایی را با خودارزیابی انتهایی مدرسه مقایسه می‌کند.

 

وی استقبال مدیران مدارس از برنامه مذکور را خوب دانست و تصریح کرد: در این طرح و برنامه مدارس با یکدیگر مقایسه نمی‌شوند زیرا امکانات و شرایط هر مدرسه متفاوت است بنابراین هر مدرسه با آمار گذشته خود مقایسه می‌شود.

 

صادق‌پور دوره نخست برگزاری همایش تحلیل گام‌های اجرایی برنامه تدبیر را سال گذشته در سمنان عنوان کرد و یادآور شد: امسال این همایش به مدت دو روز در بندرانزلی برگزار شد.

 

وی ادامه داد: رابطان برنامه تدبیر از هر استان شامل یک نفر رابط برنامه و یک نفر مدیر مجری برنامه تدبیر به نمایندگی از مدیران آن استان در همایش مذکور بودند که در نهایت 64 نفر از سراسر اداره‌های کل آموزش و پرورش استان‌ها حضور یافتند.

 

مدیر کل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از انتشار کتاب جدید برنامه تدبیر در 15 روز آینده خبر داد و گفت: پس از پایان دوره دو روزه مذکور همکاران عملکرد یک‌ساله خود را مرور می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: براساس نتایجی که در کارگاه آموزشی انزلی حاصل می‌شود کتاب برنامه تدبیر بازنگری شده و در اختیار تمام مدیران مدارس کشور قرار می‌گیرد با این امید که سال آینده شاهد شرایط مناسبی در مدارس ابتدایی کشور باشیم و مدارس دوست‌داشتنی‌تر و شوق‌انگیزتر و مناسب‌تر فرآیند یادگیری و آموزش را دنبال کنند.

 

صادق‌پور با اشاره به آموزش شاخه‌ای مدیران مدارس ابتدایی خاطرنشان کرد: پس از پایان این دوره آموزشی، رابطان و مدیران برنامه به استان‌های خود بازگشته و در آن آنجا به آموزش مدیران مدارس می‌پردازند و امیدواریم تا پایان شهریور ماه جاری تمام مدیران مدارس ابتدایی این دوره آموزشی را گذرانده باشند.

فارس

                               

برنامه تدبیر     انتشار کتاب                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :