a/95096 :کد

0

ضبط ۲۹۵ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی فاسد در ماسال

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۹۳   
 تحلیل ایران -ضبط ۲۹۵ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی فاسد در ماسال

رئیس شبکه دامپزشکی ماسال از ضبط ۲۹۵ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی فاسد و غیر بهداشتی در این شهرستان طی پنج ماه نخست امسال خبر داد.

شهرام مهدی‌زاده امروز در ‌گفت‌وگو با تحلیل ایران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت اظهار کرد: شبکه دامپزشکی ماسال به عنوان یکی از متولیان بهداشت و سلامت عمومی در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام و تضمین بهداشت عمومی جامعه قرار دارد.

 

وی با اشاره به فعالیت شبکه دامپزشکی در پنج ماه نخست امسال افزود: در این مدت 87 هزار و 221 نوبت سر واکسیناسیون گوسفند و بز انجام شده است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی ماسال فاز نخست واکسیناسیون تب برفکی 7 هزار و 683 نوبت سر گاو و گوساله را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد و گفت: در مدت مذکور سم‌پاشی بدن بیش از 26 هزار راس گاو و گوساله در ماسال انجام شده است.

 

وی سم‌پاشی بدن 28 هزار رأس گوسفند و بز و 82 هزار مترمربع جایگاه دام علیه انگل‌های خارجی بدن دام با کمک دامداران ماسال را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

 

مهدی‌زاده با بیان اینکه در پنج ماه نخست امسال حدود 400 قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسیناسیون شدند، تصریح کرد: در این مدت کلاس‌های آموزشی با کمک معاون امور دام و مسؤول ترویج جهاد کشاورزی به تعداد 100 نفر از دامداران برای آشنایی و نحوه پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام برگزار شد.

 

وی بازدید مستمر از عرضه‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی و معرفی بیش از 16 فرد متخلف به مراجع قضایی و ضبط 295 کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی فاسد و غیربهداشتی را از دیگر اقدام‌های دامپزشکی ماسال در مدت مذکور بیان کرد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی ماسال خاطرنشان کرد: مجموع واکسیناسیون گاو و گوساله 24 هزار و 56 نوبت سر و مجموع واکسیناسیون گوسفند و بز نیز 252 هزار و 346 نوبت سر بوده است.

 

وی واکسیناسیون دام‌های مذکور را علیه بیماری‌های شاربن، تب برفکی، آبله، بروسلوز، آنتروتوکسمی و شاربن علامتی p.p.r ذکر کرد.

فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :